- Reklama -

Skrzywdził kolejne dziecko

To szokujące zdarzenie miało miejsce w sierpniu ubiegłego roku, w jednej z miejscowości naszego powiatu. 32-letni mężczyzna wciągnął małą dziewczynkę do mieszkania, a potem zaczął się do niej dobierać. Całował, dotykał w miejscach intymnych. Kiedy zaczął się rozbierać, dziecku udało się uciec.

O tym bulwersującym zdarzeniu poinformowano policję. Funkcjonariusze prawa zatrzymali sprawcę. Jest to 32-letni Rafał M. Prokuratura Okręgowa w Zamościu oskarżyła mężczyznę o "doprowadzenie 7-letniej dziewczynki do wykonania innych czynności seksualnych na nim oraz o wykonanie takich czynności na niej". – Z uwagi na dobro dziecka nie podaję więcej szczegółów sprawy. Oskarżony działał w warunkach recydywy (art. 64 kk), bowiem odbywał już karę pozbawienia wolności za podobny czyn – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu Bartosz Wójcik. Akt oskarżenia trafił w połowie stycznia 2018 r. do Sądu Rejonowego w Biłgoraju. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 lat do 15 lat. Mężczyzna jest tymczasowo aresztowany.

- Reklama -

O Rafale M. pisaliśmy już na łamach naszej gazety. Dokładnie w styczniu 2013 roku. Opisywaliśmy wówczas, że 27-latek z powiatu lubaczowskiego zaprowadził dziecko do komórki, gdzie doprowadził je do innej czynności seksualnej. Był to dokładnie 22 września 2012 roku. Mężczyzna znał dziewczynkę, ponieważ pracował w gospodarstwie jej rodziców. Pomagając przy pracach polowych, wykorzystał fakt, że w pobliżu nie było rodziców dziecka.  Zniknięcie dziecka zauważyła matka. Zaczęła poszukiwania i zajrzała do komórki. Gdy kobieta zorientowała się, co robi mężczyzna, natychmiast zawiadomiła policję. Już następnego dnia Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Wcześniej, bo w 2011 roku, Rafał M. został skazany przez sąd za próbę gwałtu. Podczas festynu "Spotkanie z kulturą" odbywającego się w Moszczanicy zaatakował 18-latkę, która z koleżanką była w lesie.

Jak pokazują badania, najbardziej raniącym rodzajem przemocy wobec dziecka, pozostawiającym po sobie głęboki ślad w psychice i pociągającym poważne problemy w późniejszym życiu, jest przemoc seksualna. Dotyka ona wszystkich sfer funkcjonowania człowieka: fizycznej, psychicznej i duchowej. Najczęściej zawiera cechy wszystkich rodzajów przemocy. Jeśli sprawcą był członek rodziny, cierpienie dziecka stawało się większe i boleśniejsze. Poza ogromnym poczuciem strachu, poniżenia, wstydu, winy dziecko spotykało się z koniecznością zachowania tajemnicy, do czego mogło być w różny sposób nakłaniane, co potęgowało poczucie samotności, opuszczenia i lęku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.