- Reklama -

Skrzynka pocztowa – jaką wybrać?

Skrzynka na listy to charakterystyczny element, który kojarzy każdy. Zdobi ona posesje przed domem lub klatkę schodową w bloku mieszkalnym. Możemy podzielić skrzynki pocztowe ze względu na ich funkcjonalność. Jaką skrzynkę wybrać, aby odpowiedziała na nasze potrzeby?

Skrzynka pocztowa jest wymagana prawnie

Zgodnie z prawem, skrzynka na listy jest obowiązkowa dla każdego budynku mieszkalnego. Jeśli jej zabraknie, właściciel domu lub mieszkania zostanie ukarany wysoką grzywną. Samo posiadanie skrzynki pocztowej nie wystarczy. Przepisy dokładnie określają wymagania dotyczące stanu technicznego i funkcjonalności skrzynki.

Skrzynka na listy musi zagwarantować łatwy dostęp dla mieszkańców i listonosza. Musi mieć odpowiednie wymiary i być wykonana z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Skrzynka na listy powinna być umieszczona w widocznym miejscu na elewacji budynku lub ogrodzeniu. Korespondencja powinna być chroniona przed niepowołanymi rękoma, otwór wlotowy skrzynki musi mieć odpowiednią szerokość, a na froncie skrzynki powinna być umieszczona tabliczka z danymi teleadresowymi mieszkańców. To tylko część z wymogów uwzględnionych w przepisach, które powinna spełniać skrzynka na listy.

Skrzynki na listy w sklepie internetowym bonmario.com!

Wybierz odpowiedni dla Ciebie rodzaj skrzynki pocztowej

- Reklama -

Skrzynki na listy zazwyczaj wykonane są z mocnych materiałów zabezpieczonych przed korozją lub gotowe do wykończenia. Stalowe skrzynki to najczęstszy wybór, natomiast aluminiowe modele są lżejsze i dostępne w designerskich kształtach. Skrzynki pocztowe dzielimy na rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane, ale także na ich rodzaj i sposób montowania:

  • Skrzynki lokatorskie: wielomodułowe skrzynki ze skrytkami przypisanymi pod konkretny lokal, montowane wewnątrz budynków wielorodzinnych;
  • Skrzynki na listy przelotowe: coraz chętniej wybierane ze względu na minimalistyczny design i bezpieczeństwo dla korespondencji; ma otwór po wewnętrznej i zewnętrznej stronie. Modele są gotowe do wmontowania w murku przy ogrodzeniu lub w elewację budynku mieszkalnego;
  • Skrzynki pocztowe jednostronne: mają otwór wrzutowy i drzwiczki po jednej stronie. Montuje się je na ścianie lub ogrodzeniu. Można dostać modele wolnostojące;
  • Paczkomaty: osobiste paczkomaty to wciąż nowość, jednak warto się skusić, ponieważ pozwalają na odbiór przesyłek we własnym domu;
  • Skrzynki na listy z domofonem: popularne rozwiązanie, które pozwala kontaktować się z domownikami. Skrzynka do montażu na elewacji budynku lub ogrodzeniu.

Szeroki wybór skrzynek na listy

W ofercie sklepu internetowego bonmario.com można dostać skrzynki pocztowe w różnorodnej stylistyce i kolorach, wpasowujące się w charakter danego budynku. Minimalistyczne skrzynki mają prosty kształt i stonowany kolor, co sprawia, że wpasowują się w nowoczesne budownictwo. Oprócz klasycznych form, dostępne są także skrzynki modelowane w finezyjnych kształtach lub zdobione np. kolorowym nadrukiem. Dla większej funkcjonalności skrzynki pocztowe są wzbogacane o dodatkowe elementy, jak np. gazetniki lub pojemniki na ulotki albo czujniki, które sygnalizują, kiedy została dostarczona przesyłka.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.