Usługi krawieckie

- Reklama -

Skromne świętowanie

Epidemia koronawirusa zmieniła plany organizatorom wydarzeń kulturalnych. Władze gminy Józefów już zdecydowały, że w tym roku nie będzie tradycyjnego święta plonów. Wydarzenie ograniczy się do uroczystej Mszy św.

Barwny korowód, bogaty poczęstunek i występy artystyczne. Tak zawsze wyglądały dożynki. Wydarzenie to na stałe wpisało się w krajobraz wydarzeń kulturalnych. Tego dnia rolnicy dziękowali Bogu za plony. W tym roku świętowanie w gminie Józefów będzie o wiele skromniejsze. Epidemia koronawirusa zmieniła plany organizatorów.

– W tym roku zostaną zorganizowane uboższe dożynki. Spowodował to koronawirus i różne ograniczenia oraz wytyczne z tym związane. Wszystko to nie pozwala zorganizować dożynek w tradycyjnej formie – mówi Roman Dziura, burmistrz Józefowa. To jednak nie oznacza, że świętowania nie będzie. Uroczystość odbędzie się, jednak będzie znacznie skromniejsza od tej, która zawsze była organizowana.

Aby podtrzymać tradycję dożynki odbędą się w Józefowie. Zgromadzimy się na Rynku. Będzie malutki przemarsz do kościoła. Jeśli pogoda pozwoli, ksiądz odprawi Mszę św. na zewnątrz. Nie będzie to uroczystości bogata, tak jak w latach ubiegłych – dodaje włodarz Józefowa.

- Reklama -

Dożynki w gminie Józefów odbędą się 23 sierpnia. Msza św. planowana jest na godzinę 12.30.

red.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Głosik mówi

    A wiece wyborcze były w całej Polsce i bez masek i protesty i manifestacje, na dodatek premier mówił “jest bezpiecznie możecie iść na wybory” a teraz co co co???

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.