- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Skomplikowana sytuacja szpitala w Biłgoraju. Dlaczego?

Co się dzieje ze szpitalem w Biłgoraju? Nasza publikacja dotycząca trudnej sytuacji biłgorajskiego szpitala wywołała sporo emocji i dyskusji wśród czytelników i mieszkańców. Wiele osób zastanawia się jak mogło do tego dojść, że sytuacja prawna jest tak zagmatwana? Przypominamy artykuł, który opisuje jak wszystko się zaczęło.

- Reklama -

To, że sytuacja prawna biłgorajskiego szpitala jest trudna, wiadomo nie od dziś. Dzierżawiony szpital za wszelką cenę chce przejąć starostwo, ale na drodze stają przepisy i toczące się procesy. W październiku 2022 powiat obiegła wiadomość, że spółka Arion, zamiast upaść, zostanie poddana restrukturyzacji.

 

 

– Obecnie  mamy  do czynienia z nietypową sytuacją, w której formalnie Spółka nadal jest w postępowaniu upadłościowym i jednocześnie w postępowaniu restrukturyzacyjnym. Zgodnie z przepisami ustawy prawo restrukturyzacyjne, a w szczególności z art. 39 prawa restrukturyzacyjnego dłużnik w przyspieszonym postępowaniu układowym może dokonywać czynności zwykłego zarządu. Natomiast na dokonanie czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu wymagana jest zgoda nadzorcy sądowego.   W ocenie nadzorcy sądowego do czasu prawomocnego  umorzenia postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości,  następnie  do czasu  uchylenia  przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku  postępowania upadłościowego w trybie art. 371 prawa upadłościowego, organem wykonującym czynności zwykłego zarządu, a więc kierownikiem jednostki jest  obecnie ustanowiony syndyk w osobie Leszka Jarosza, który na czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu powinien uzyskać zgodę nadzorcy sądowego – wyjaśnia nadzorca sądowy,  Krzysztof Gołąb.

 

Artykuł dotyczący aktualnej sytuacji szpitala dostępny jest TUTAJ

 

 

- Reklama -

Wielu czytelników zastanawia się jak to się stało, że samorząd stracił kontrolę nad lecznicą. Nowa Gazeta Biłgorajska dotarła do archiwalnego artykułu z 2009, który opisuje początki dzierżawy szpitala.

 

 

Archiwalny artykuł dostępny  TUTAJ

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Adam mówi

    Skomplikowana to jest sytuacja spółki. Szpital można prowadzić i założyć powiatowy.

  2. Mac mówi

    Ciągle myli się i miesza pojęcia. Upadłość dotyczy spółki a nie szpitala jako takiego. Budynki są własnością powiatu. Wystarczy wypowiedzieć umowę dzierżawy i może inna spółka powiatu prowadzić szpital. Upadłości niech się toczą, ale dlaczego spółka w upadłości ma wydzierżawiony majątek szpitala. Pan Szarlip powinien już dawno się tym zająć. Nie torami tylko szpitalem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.