Szkolenie język ang/niem/ros

Sklepy będą zamknięte

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie pierwszego marca. Na razie jest to ograniczenie handlu, ale docelowo w 2020 r. w Polsce będzie obowiązywać całkowity zakaz handlu w niedziele. Wyjątkiem będzie siedem niedziel w roku podczas wzmożonego ruchu zakupowego.
– Pracownicy handlu nie będą musieli pracować w niedziele, to oznacza, że rodzina będzie mogła wspólnie uprawiać turystykę, uprawiać sporty, uczestniczyć w kulturze – mówiła, tłumacząc zmiany, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Jak zmieni się handel w Polsce za sprawą nowych przepisów? W marcu czekają nas dwie niedziele z zamkniętymi sklepami. Pierwsza niedziela z zakazem handlu wypada 11 marca. Klienci będą musieli zrobić zakupy w inne dni, w piątek lub sobotę. Sklepy już wprowadzają zmiany związane z zakazem handlu w niedziele. W piątki i soboty centra handlowe będą czynne dłużej, nawet do godziny 23. Godziny otwarcia wydłużą też dyskonty, np. Lidl i Biedronka.
Jakie sklepy będą otwarte? Zakupy będzie można zrobić na stacjach paliw, w aptekach, kwiaciarniach, w sklepach z pamiątkami, w kioskach z prasą, w placówkach handlowych organizowanych wyłącznie na potrzeby festynów, jarmarków i innych imprez okolicznościowych, na dworcach autobusowych oraz w placówkach handlowych, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście.
 
Niedziele z zakazem handlu w 2018 roku:
marzec – 11, 18,
kwiecień – 1, 8, 15, 22,
maj – 13, 20,
czerwiec – 10, 17,
lipiec – 8, 15, 22,
sierpień – 12, 19,
wrzesień – 9, 16, 23,
październik – 14, 21,
listopad – 11, 18,
grudzień – 9.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.