- Reklama -

- Reklama -

Skarga na wydział geodezji

Mieszkaniec powiatu biłgorajskiego złożył skargę na działalność Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami. Radni uznali ją za bezzasadną.

- Reklama -

27 maja 2021 r. do Rady Powiatu w Biłgoraju wpłynęło pismo od wojewody lubelskiego przekazującego skargę na działania Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Biłgoraju przy prowadzeniu spraw dotyczących zabudowy na wskazanych w piśmie działkach, podnosząc zarzut korzystania przez organ Służby Geodezyjnej i Kartograficznej w Biłgoraju – starostę biłgorajskiego z różnych zasobów i dokumentacji geodezyjno-kartograficznych, a także wydawania różnych map dla tego samego obszaru.

Zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego przedmiotem skargi może być w szczególności zaniedbanie lub nienależyte wykonywanie zadań przez właściwe organy albo przez ich pracowników, naruszenie praworządności lub interesów skarżących, a także przewlekłe lub biurokratyczne załatwianie spraw. Skargi w tym zakresie załatwia rada powiatu.

Przewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju skierował skargę do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu w Biłgoraju. Komisja zapoznała się z pisemną odpowiedzią kierownika Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, który odnosząc się do zarzutu korzystania przez organ z różnych materiałów zasobu, wyjaśnił, iż starosta biłgorajski prowadzi powiatowy ośrodek dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, w którym to ewidencjonowane są materiały zasobu w postaci opracowań kartograficznych, rejestrów, wykazów, zestawień, dokumentacji geodezyjnych i kartograficznych, zawierające wyniki prac geodezyjnych i kartograficznych lub dokumenty utworzone w ramach tych prac.

- Reklama -

Obecnie obowiązującym operatem ewidencyjnym jest operat z 1996 roku, a mapa ewidencyjna stanowi pochodną danych z tego opracowania, aż do czasu wykonania modernizacji ewidencji gruntów i budynków, w ramach której dane te w pełni zostaną przetworzone do numerycznej bazy danych.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji wnosiła do Rady Powiatu o uznanie skargi za bezzasadną. Taką radni ją uznali.

- Reklama -

5 Komentarze
 1. unkas mówi

  Cel główny likwidacja powiatów- reforma administracji przeprowadzona za Buzka to jedna z najgorszych głupot po 1990 roku

 2. Radczyni mówi

  Dlaczego wojewoda przekazał skargę do powiatu ? Przecież geodezja to zadania z zakresu administracji rządowej i to wojewoda powinien je rozpartywać …tak głosi kpa.

  1. ???? Poszkodowana mówi

   Oczywiscie ze sluszna Uwaga … U mnie pomimo isniejacych znakow granicznych rozgranicznikow z jednej i drugiej strony zmniejszono granice Dzialek Ba nawet poprowadzono ja z jednej strony przez ponad 40 letni budynek … Zadnego wyjasnienia ze strony Starostwa ..WING twierdzi ze nie sprawuje nadzoru w Gminie …wiec ????

 3. Ja mówi

  Nie dziwie. Mi też kiedyś wydali mapę do celów projektowych a po tygodniu dostałem drugą. Bo ponoć na tej pierwszej granica była źle zaznaczona. A pod obydwoma podpisała się ta sama pani urzednik. Z tego co mówił jeden geodeta to maja 2 różne księgi ewidencyjne…

  1. Chwast mówi

   Ciekawe w jaki sposób wydali ci mapę do celów projektowych jaj taka tworzy wyłącznie geodeta.
   Co to są księgi ewidencyjne?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.