- Reklama -

- Reklama -

SIRON świętował

- Reklama -

  W sobotę, 10 lutego, Stowarzyszenie SIRON świętowało jubileusz 15-lecia swojej działalności. Była to okazja do podsumowania dotychczasowych działań i wyznaczenia kierunków pracy na kolejne lata.

Jubileusz rozpoczął się Mszą św. sprawowaną w kościele pw. św. Jerzego w Biłgoraju. Uroczystość prowadzili prezesi stowarzyszenia Agnieszka Dubiel-Zadworna oraz Jarosław Stelmach. – W 2003 roku w gronie osób niepełnosprawnych narodził się pomysł powołania do życia stowarzyszania, oazy dla tych, którym życie zadało szczególnie trudną lekcję, jaką jest niepełnosprawność. Właśnie mija 15 lat odkąd ta grupa pełnych zapału ludzi na czele z Wiesławem Ostaszem doprowadziła do powstania organizacji osób niepełnosprawnych pod nazwą Stowarzyszenie Integracyjno-Rehabilitacyjne Osób Niepełnosprawnych SIRON, która dziś zrzesza około 60 członków – mówiła prezes Agnieszka Dubiel. Dodała, że są to osoby z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową, intelektualną oraz innymi dysfunkcjami. Podkreśliła, że 15 lat istnienia stowarzyszania to nie tylko piękny jubileusz, ale także czas poważnych podsumowań, czas oceny efektów własnej pracy, ale także czas wytyczania dalszych ścieżek. – Jubileusz skłania do refleksji, wspomnień i przemyśleń. Należy podkreślić, że 15-lecie stowarzyszenia to przede wszystkim 15 lat ciężkiej pracy, setki godzin spędzonych na przygotowaniach wielu wydarzeń. 15 lat, a jeden cel pomagać innym – podkreślała. Przypomniała, że w ciągu tych 15 lat świat uległ wielkiemu przeobrażeniu. Zmieniło się w Polsce podejście do problematyki niepełnosprawności, a także postrzeganie miejsca osób z niepełnosprawnością w społeczeństwie. Prezes dziękowała wszystkim za współpracę. – Jesteśmy dla was. Cieszymy się, że się rozwijamy, że nas przybywa. Chcemy poszerzać naszą działalność – mówił Jarosław Stelmach.

toyota Yaris

 Władze stowarzyszenia wręczyły symboliczne statuetki osobom najbardziej zaangażowanym w pracę organizacji przez te piętnaście lat.

 

Słowa uznania i życzenia płynęły ze strony władz samorządowych – burmistrza Janusza Rosłana, Małgorzaty Liwosz-Rudy, sekretarz powiatu oraz Marzeny Mroczkowskiej, dyrektor GOPS w gminie Biłgoraj. – Gratuluję wam i dziękuję za umiejętność integrowania środowiska. Dziękuję za to, że pomagacie tak wielu ludziom. Tak trzymajcie dalej – mówił burmistrz Janusz Rosłan. Życzenia składali również koledzy i koleżanki z zaprzyjaźnionych Stowarzyszeń. – Dziękujemy, że pochylacie głowy nad tymi, którzy są bliscy również naszemu sercu. Kłaniamy się wam za waszą działalność. Za to, że potraficie pochylić się nad tymi, którym jest trudno. Życzymy pięknej drogi, abyście codziennością i piękną pracą integrowali wasze środowisko – mówiła Halina Bazan ze Stowarzyszenia Zrównoważonego Rozwoju i Przedsiębiorczości Społecznej. W imieniu Biłgorajskiego Stowarzyszenia Osób Niesłyszących "Głos Ciszy" życzenia i gratulacje składała Anna Borowiec. Gratuluję tak prężnie działającej organizacji. Życzę dużo siły i samozaparcia do realizacji dalszych planów – mówiła. Życzenia płynęły również od Andrzeja Łukasika z zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia KRON z Janowa Lubelskiego.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Stowarzyszenie Integracyjno-Rehabilitacyjne Osób Niepełnosprawnych ma na celu zrzeszać ludzi niepełnosprawnych i pomagać im odnaleźć się w nowej, nieznanej dotąd sytuacji życiowej, powstałej w wyniku choroby, wypadku czy chorób wrodzonych. – Jesteśmy po to, aby razem likwidować bariery napotykane w codziennym życiu i odnaleźć się w nowej dla nas rzeczywistości – zaznaczają założyciele stowarzyszenia.

  Jednym z założeń statutowych organizacji jest wyszukiwanie osób niepełnosprawnych i proponowanie im włączenia się do programu integracyjno-rehabilitacyjnego. – Chcemy dotrzeć do wszystkich osób, które dotychczas nie zetknęły się z naszą metodą aktywnej rehabilitacji, aby poprzez zajęcia ruchowe szybciej się usprawniły – dodają. Organizują spotkania z ciekawymi ludźmi: rehabilitantami, psychologami, prawnikami i pracownikami samorządowymi, którzy pomagają funkcjonować osobie niepełnosprawnej w gąszczu przepisów, praw i przywilejów. Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej, lecz utrzymuje się ze składek członkowskich, darowizn i ofiarności społeczeństwa.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.