- Reklama -

„Silentium” w fotografii

We wtorek, 12 września, w galerii Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż fotografii Ewy Brodziak, biłgorajanki. Wystawa zatytułowana została "Silentium".

Autorką prac fotograficznych jest Ewa Brodziak, z wykształcenia plastyk i socjolog. Jak podkreśla, te dwie płaszczyzny wykorzystuje w swojej fotografii. Człowiek i jego emocje są w centrum jej fotografii. Od pewnego czasu w obszarze zainteresowań artystki jest fotografia portretowa, człowiek na łonie natury, człowiek w grupie, w społeczeństwie. Tematem jej prac bardzo często są dzieci w ich naturalnych warunkach życia, np. podczas zabawy.

- Reklama -

– Moim celem jest poruszenie widza, wydobycie emocji z fotografowanych i z oglądających moje prace, zależy mi na tym, aby widzowie zamyślili się, zastanowili, zatrzymali się na chwilę, oglądając moje prace. W portrecie i nie tylko lubię ciasne, czyste i malarskie kadry, najchętniej wykorzystuję światło zastane, ciągle szukam nowych środków wyrazu. Dążąc do rozwoju szukam natchnienia w historii sztuki, malarstwa, filmu, czytam o filozofii, socjologii sztuki i fotografii – podkreśla Ewa Brodziak.

Do wystawy tekst napisał Jan Arczewski, przyjaciel artystki, psycholog, poeta, założyciel i obecnie jedyny prowadzący Telefon Zaufania dla osób niepełnosprawnych. "Są dni kiedy potrzebujemy jej na rozmowę z Bogiem. Innym razem jest niezbędna dla uporządkowania rozbieganych myśli. Najczęściej jest nam potrzebna, aby zadumać się nad własnym życiem, nad samym sobą. To CISZA" – napisał Jan Arczewski

 Wystawa zatytułowana "Silentium" będzie czynna dla zwiedzających do 15 października.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.