- Reklama -

- Reklama -

Sienkiewicz inspiruje uczniów

Społeczność Szkoły Podstawowej w Tereszpolu – Kukiełkach obchodziła 20 listopada Dzień Patrona - Henryka Sienkiewicza.

- Reklama -

Wśród przybyłych gości znaleźli się wójt gminy Jacek Pawluk, ksiądz proboszcz, Antoni Gębala, przedstawiciele różnych instytucji i organizacji oraz lokalnej społeczności, a także dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół. Dyrektor szkoły, Bogumiła Kukiełka przypomniała ogromny wkład pisarza w „krzepienie serc” w latach niewoli oraz pokreśliła popularność jego twórczości współcześnie.

– Od 22 lat obchodzimy w naszej szkole Dzień Patrona. Pomimo upływu czasu twórczość Henryka Sienkiewicza jest nadal aktualna. Utwory pisarza znajdują się w kanonie lektur szkolnych i chętnie po nie sięgamy.  Działa Sienkiewicza przyświecają naszej pracy dydaktycznej i wychowawczej. Uczą w dalszym ciągu patriotyzmu, szacunku do ludzi i  tradycji polskich – mówiła Bogumiła Kukiełka, dyrektor szkoły.

- Reklama -

W szkolną tradycję wpisały się występy uczniów z terenu gminy. Rozpoczął je polonez w wykonaniu tancerzy ze szkolnego koła prowadzonego przez Bożenę Kurzyńską. W tym roku obchodom szkolnego święta przyświecało hasło: „Muzyczne inspiracje z Sienkiewiczem”. Było więc uroczyście, a zarazem barwnie, kolorowo i tanecznie. Obecni na uroczystości podziwiali uczennice – wróżki z Zespołu Szkół Samorządowych w Tereszpolu – Zaorendzie, które przedstawiły inscenizację „Bajki” Henryka Sienkiewicza. Mali artyści ze szkoły w Lipowcu zaprezentowali wzruszającą patriotyczną inscenizację pt. „Sto dwadzieścia trzy”. Była to opowieść o rozstaniu, tęsknocie i wolności. Gospodarze pokazali historię inspirowaną twórczością patrona szkoły zatytułowaną „Jesteś moim bohaterem” oraz zaprezentowali się w nowoczesnych tańcach.

Uroczystość zakończyła się wspólną biesiadą, podczas której goście dzielili się wrażeniami. O miłą, rodzinną atmosferę zadbali pracownicy, uczniowie i ich rodzice, którzy zaangażowali się w przygotowanie obchodów Dania Patrona.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.