- Reklama -

Siedliska z kanalizacją i oczyszczalnią

Oczyszczalnia w Siedliskach ma powstać w miejscu istniejącej, która nie spełnia już warunków technicznych i zostanie zlikwidowana. W planach jest również budowa sieci kanalizacji sanitarnej, jednak przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty.

W przyszłości nowy obiekt oczyszczalni ma współpracować z rozbudowaną w ubiegłym roku oczyszczalnią w Józefowie. Osady, które powstaną po oczyszczeniu ścieków w Siedliskach, będą trafiać do Józefowa, gdzie zostaną poddane procesom umożliwiającym ich ponowne wykorzystanie, na przykład przez miejscowych rolników.

Na całą inwestycję samorząd ma już przyznaną dotację z funduszy unijnych i nie chce z niej rezygnować, ale znalezienie wykonawców okazało się bardzo trudne. W dwóch poprzednich przetargach otrzymaliśmy oferty przekraczające nasze możliwości finansowe. Teraz propozycje budowy oczyszczalni zmieściły się w limicie, ale koszty budowy kanalizacji ku naszemu zaskoczeniu wzrosły w stosunku do poprzedniego przetargu o 400 tysięcy złotych. Wszystko wskazuje na to, że postępowanie w sprawie oczyszczalni uda nam się doprowadzić do końca, a na kanalizację ogłosiliśmy kolejny przetarg mówi burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Nowa sieć kanalizacyjna o łącznej długości ponad 7 kilometrów jest planowana w miejscowościach Siedliska, Tartak Długi Kąt, Długi Kąt-Osada i Samsonówka. Z kolei oczyszczalnia w Siedliskach powstanie w miejscu istniejącej i w przyszłości ma współpracować z rozbudowaną w ubiegłym roku oczyszczalnią w Józefowie.

Obydwa zadania będą realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”, a ponad 60 procent kosztów gmina otrzyma z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Termin wykonania robót jest ustalony na 25 czerwca 2019 roku.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.