- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Się pomaga

- Reklama -

 

 

Koncerty WOŚP w Biłgoraju rozpoczną się o godz. 15.00. Wczesnym popołudniem na scenie wystąpią zespoły skupione wokół Biłgorajskiego Centrum Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury. Pomiędzy koncertami odbędą się licytacje. Tradycyjnie o godz. 20.00 organizatorzy zapraszają na kulminacyjny moment Finłu WOŚP, czyli „Światełko do nieba”. Po transmitowanym pokazie „Światełka” odbędą się jeszcze dwa koncerty.

 

Jako pierwsza wystąpi TZN Xenna-  legenda Polskiego Punk Rocka. Kapela powstała w 1981 roku i funkcjonowała do 1987. Reaktywacja zespołu  nastąpiła w 2011 roku, kiedy to muzycy zaprezentowali się na popularnym dla tego gatunku festiwalu Rock Na Bagnie w Strękowej Górze.  W 2012 roku zespół zagrał wiele koncertów m.in. we Wrocławiu, Gliwicach, Ostródzie. W tym samym roku po raz pierwszy zagrał  na Jarocin Rock Festiwal.

- Reklama -

Obecnie TZN Xenna tworzą: Krzysztof „Zygzak” Chojnacki – wokal, Dariusz „Dynia” Dynowski – perkusja, Wojtek „Tele Kesur” Rusak – gitara, Krzysztof „Panek” Pankiewicz – gitara basowa. Grupa ma na koncie trzy wydawnictwa studyjne: Ciemny pokój (1995), Dziewczyny w pogo (2012), CZART PRLU (2013). Ważnym odnotowania jest fakt, iż w czasach kiedy zespół zaczynał utwory rozpowszechniano poprzez nagrania koncertowe (często niestety słabej jakości). Najpopularniejsze utwory TZN Xenna to: Dzieci z brudnej ulicy, Dziewczyny w pogo, Ciemny pokój, Ścierwo, Kałasznikow.

 

Ostatni koncert zagra punk rockowa grupa Mrzonki z Mielca. Zespół Mrzonki  powstał w 2017 roku. Grupa tworzy muzykę, którą należy określić mianem zimnofalowej, budzącą nieodparte skojarzenia z dokonaniami takich polskich artystów, jak Republika ( pierwsze albumy ), Maanam ( z okolic Nocnego patrolu ), Klaus Mitffoch, Lao Che z płyty Prąd stały/Prąd zmienny ( za sprawą abstrakcyjnych, surrealistycznych, alegorycznych tekstów ) czy Świetliki. Muzykę zakorzenioną w punk rocku, acz której saksofon nadaje oryginalny, jazzowy czy też jassowy posmak.

 

Przypominamy, że celem 27 Finału WOŚP jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.  W tym roku w biłgorajskim sztabie zarejestrowało się łącznie 60 wolontariuszy, którzy będą kwestować na ten słuszny cel.

Na ulicach naszego miasta pojawi się 46 wolontariuszy, 10 wolontariuszy będzie zbierało pieniądze na ulicach Tarnogrodu a 4 we Frampolu. Środki zebrane, zarówno w Tarnogrodzie, jak i we Frampolu zasilą konto biłgorajskiego sztabu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.