- Reklama -

Siłownia pod chmurką otwarta (FOTO)

Pierwsza minisiłownia w Biłgoraju usytuowana jest na skwerze pomiędzy ulicami Harcerską, Myśliwską i Poniatowskiego w Biłgoraju. Utworzenie „Minisiłowni SITARSKA” jest pomysłem aktywnej lokalnej społeczności, którą reprezentuje grupa nieformalna „Sitarska”. – Mamy nadzieję, że projekt sprawi mieszkańcom naszego miasta wiele przyjemności. Takie miejsce jak siłownia bezpośrednio przylegająca do ciągu pieszego i rowerowego przy ul. Poniatowskiego w Biłgoraju będzie doskonałym uzupełnieniem aktywności fizycznej dla osób uprawiającym np. bieg, nordic walking, jazdę rowerem, marsz, spacer itp. – twierdzą przedstawiciele grupy nieformalnej. Mają nadzieję, że inwestycja będzie świetną alternatywą dla wszystkich aktywnie spędzających czas bez względu na wiek oraz dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą, że taki rodzaj aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu z wykorzystaniem zamontowanego tam sprzętu jest dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Urządzenia są atestowane i dostosowane do różnych możliwości treningu osób korzystających ze sprzętu.

Podstawowym atutem biłgorajskiej siłowni pod chmurką jest to, że jest ona zupełnie bezpłatna i dostępna dla wszystkich.

- Reklama -

Zakupu sprzętu jako wyposażenie siłowni, materiałów i finansowania prac budowlanych dokonano ze środków: Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej (grant z projektu „Lubelskie lokalnie Mikrodotacje FIO”), Gminy Miasto Biłgoraj (finansowanie zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej), Tesco (grant z programu „Decydujesz. Pomagamy”), Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność (grant z programu „Działaj Lokalnie”), partnerów, fundatorów i wolontariuszy.

Realizatorem projektu jest grupa nieformalna „Sitarska”, natomiast osobowości prawnej dla realizacji inicjatywy użyczyła Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.