Sezon rowerowy otwarty

22 kwietnia odbył się pierwszy w tym roku rajd rowerowy w Gminie Turobin. W słoneczne, ciepłe przedpołudnie uczestnicy rajdu zebrali się w Parku im. Żołnierzy Armii Krajowej w Turobinie.

Po sprawdzeniu listy obecności, zaopatrzeniu w wodę i  słodką przekąskę około godziny 10 cykliści podzieleni na grupy wyruszyli na wybrane przez siebie trasy.

82 osoby wybrały trasę trudniejszą, która liczyła 28,5 km. i przebiegała przez Turobin – Przedmieście Szczebrzeszyńskie – Czernięcin Główny – Żabno Kolonię – Żabno – Elizówkę – Guzówkę Kolonię – Guzówkę – Tarnawę Dużą – Tarnawę Małą – Olszankę – Zagroble – Turobin.

Trasę krótszą liczącą 20 km wybrało 31 osób.  Trasa zielona przebiegała przez miejscowości Turobin – Przedmieście Szczebrzeszyńskie – Czernięcin Główny – Żabno  Kolonię – Żabno  – Turobin.

W rajdzie uczestniczyli mieszkańcy naszej gminy oraz zaprzyjaźnieni rowerzyści z innych gmin i miast. Wśród uczestników był Wójt Gminy Eugeniusz Krukowski, który prowadził jedną z grup. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Policja oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turobinie.

Rajd zakończył się w Parku Strażackim w Turobinie, gdzie w różnych odstępach czasu przybywali kolejni zmęczeni ale radośni rowerzyści. Dotarcie na metę nie oznaczało zakończenia spotkania. Pracownicy Urzędu Gminy w Turobinie czekali na wszystkich uczestników przy ognisku ze skromnym poczęstunkiem. Czas  ten  swoim występem uświetniła Kapela Turobińska.

Rajd cieszył się dużym powodzeniem co dowodzi potrzeby organizowania  takiej formy rozrywki w przyszłości.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców zapraszamy do udziału w kolejnym rajdzie rowerowym tym razem zamykającym sezon.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.