kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Sezon grzewczy — o te elementy instalacji warto zadbać!

Sezon grzewczy to dość oziębły okres. Wiele osób przeraża perspektywa ponoszenia kosztów za ogrzewanie, kiedy innym przeszkadza niższa temperatura w pomieszczeniach. Z tego powodu warto zainwestować w kilka przydatnych akcesoriów do grzejników, które nie tylko ocieplą nasze cztery kąty, ale jednocześnie pomogą nam zaoszczędzić. Sprawdźcie jakim elementom instalacji należy się przyjrzeć!

- Reklama -

Sezon grzewczy bez niespodzianek

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego warto sprawdzić stan techniczny instalacji. Niewłaściwe komponenty spowodują problemy w pracy kaloryfera, kiedy odpowiednio dobrane zapewnią nam przyjemne ciepło na długie lata. Są też akcesoria, które wspomogą pracę grzejnika, bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów.

toyota Yaris

W tym momencie należy przypomnieć, że utrzymywanie odpowiedniej temperatury w okresie ogrzewczym jest niezwykle istotne. Nie tylko zapewnia komfort mieszkania, ale także pozwolą uniknąć kłopotów. Wyziębienie domu czy mieszkania nie tylko jest niekomfortowe, ale często prowadzi także do zamarzania wody w rurach, przypadkowych zalań oraz sprzyja rozwojowi pleśni. Naprawa takich szkód jest kosztowna i często wymaga remontu. Z tego powodu warto zadbać o grzejniki w tym okresie. Poniżej przedstawiamy wygodne i ekonomiczne rozwiązania, pomagające nam na co dzień.

Przydatne akcesoria do grzejników na okres grzewczy

Odpowietrzniki

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Odpowietrzanie polega, jak sama nazwa wskazuje, na usunięciu nadmiaru powietrza z grzejnika. Bez tego instalacja będzie syczeć, wydawać głośne dźwięki i dawać mniej ciepła, czego chcemy uniknąć w sezonie grzewczym. Za tę czynność odpowiadają umieszczane z boku grzejnika odpowietrzniki, które dzielimy na 2 główne typy.

  • Odpowietrzniki ręczne
  • Najtańsza opcja na rynku, dostępna nawet za kilka złotych.
  • Charakteryzuje się prostym montażem.
  • Zwykle jest bezawaryjny i nie wymaga regularnej konserwacji.
  • W wypadku objawów zapowietrzenia grzejnika wymaga od nas zakręcenia zaworu, podstawienia naczynia i odkręcenia odpowietrznika. Zakręcamy go ponownie, kiedy zacznie z niego kapać woda. Czynność należy powtórzyć nawet kilka razy na sezon.
  • Odkręcanie odpowietrznika odbywa się w zależności od modelu śrubokrętem, pokrętłem lub dołączonym w zestawie kluczem.
  • Dobry wybór, jeżeli chcemy zaoszczędzić, a jesteśmy w stanie regularnie odpowietrzać grzejnik.

  • Odpowietrzniki automatyczne:
  • Nieco droższa alternatywa.
  • Wymaga konserwacji co sezon, inaczej może zacząć przeciekać lub przestać działać.
  • Tańsze modele są często awaryjne, dlatego warto sięgać po sprawdzone produkty.
  • Odpowietrzanie odbywa się automatyczne, bez ingerencji z naszej strony.
  • Urządzenie należy zamontować pionowo w najwyższym punkcie instalacji grzewczej.
  • Działa wtedy, gdy jest odkręcony.
  • Właściwa alternatywa, jeżeli często opuszczamy dom, jesteśmy w stanie dopłacić za wygodę lub mamy często zapowietrzający się większy grzejnik/system grzewczy.

Niezależnie od wybranego rodzaju, przed wybraniem odpowietrznika należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii:

  • Dobór pasującego gwintu.
  • Odpowiednie wymiary urządzenia.
  • Materiał — preferowane są mosiądz i nikiel.

Polecane modele odpowietrzników do grzejników znajdziesz: https://www.ceneo.pl/Akcesoria_grzewcze/Rodzaj:Odpowietrzniki.htm

Głowice termostatyczne

Wśród akcesoriów do grzejników znajdziemy też głowice termostatyczne. Te niezwykle wygodne urządzenia pozwalają na automatyczną regulację temperatury w pomieszczeniu. Pozwala to nie tylko zachować komfort, ale także zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie w sezonie grzewczym.

Głowice termostatyczne nazywa się potocznie regulatorami ciepła. Reagują na zmiany temperatury otoczenia, dostosowując pracę grzejnika. Na rynku dostępne są następujące produkty:

  • Głowice termostatyczne tradycyjne — Urządzenia regulowane ręcznie. Są tańsze, jednak mniej dokładne.
  • Głowice z czujnikiem wbudowanym — Montuje się je poziomo. Popularne rozwiązanie, sprawdzające się przy niezasłoniętych instalacjach.
  • Głowice z czujnikiem wyniesionym — Montowane pionowo. Regulują temperaturę, nawet jeżeli są zasłonięte.
  • Głowica wzmocniona — Specjalnie obudowana tak, by ograniczyć dostęp osobom trzecim. Najczęściej stosowana w budynkach użyteczności publicznej.
  • Głowice elektroniczne — Pozwalają na zaprogramowanie planów ogrzewania. Są dokładniejsze i często można sterować nimi zdalnie za pomocą odpowiednich paneli lub aplikacji na smartfona.

Wybierając głowicę termostatyczną, należy zwrócić uwagę na to, by pasowała do naszego grzejnika. Warto też zainteresować się, czy producent danego urządzenia nie udostępnia odpowiednich adapterów, pozwalających zamontować głowicę termostatyczną do pozornie niekompatybilnego grzejnika.

Największy wybór głowic termostatycznych sprawdzisz: https://www.ceneo.pl/Glowice_termostatyczne

Dodatkowe akcesoria do grzejnika

Po wybraniu odpowiadającego nam odpowietrzacza i głowicy termostatycznej przyszedł czas na kilka przydatnych akcesoriów w sezonie grzewczym.

  • Haki i wieszaki — Wiele osób wiesza na grzejnikach pranie lub mokre ręczniki, tak by wyschły szybciej. Na rynku znajdziemy wiele produktów, skutecznie zwiększających powierzchnię grzejnika w takich celach.
  1. Ekran zagrzejnikowy — Są to maty mocowane na klej lub taśmę dwustronną za grzejnikiem. Po prostym montażu minimalizują zjawisko uciekania ciepła przez ściany. Dzięki temu, szczególnie przy grzejnikach z zamontowaną głowicą termostatyczną, pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu, bez wychładzania mieszkania.

Szeroką ofertę akcesoriów grzewczych znajdziesz: https://www.ceneo.pl/Akcesoria_grzewcze/Przeznaczenie:Do_grzejnikow/Rodzaj:Grzalki.htm

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.