Szkolenie język ang/niem/ros

Setne urodziny Heleny Antosz

W gminie Józefów mieszka jedna osoba, która ma 100 lat. To Pani Helena Antosz z Górecka Starego, która urodziny obchodzi 21 lutego. Z tej okazji w niedzielę 18 lutego rodzina jubilatki zorganizowała uroczystość, w której oprócz najbliższych wzięła udział m.in. delegacja władz samorządowych.

Wyjątkowe spotkanie poprzedziła Msza Święta, którą w kościele w Górecku Kościelnym odprawił proboszcz tej parafii ksiądz Jarosław Kędra. Po eucharystii, podczas urodzinowego spotkania jubilatka przyjmowała życzenia i gratulacje. – To wyjątkowe święto dla całej naszej lokalnej społeczności i rzadki przykład umiejętnego wykorzystania trzech najważniejszych w życiu wartości. Miłość sprawia, że stajemy się lepsi, wiara pozwala godnie żyć, a nadzieja daje radość i szczęście na przyszłość – mówi Burmistrz Józefowa Roman Dziura, życząc jubilatce zdrowia, pokoju duszy i radości serca na kolejne lata. Burmistrz Dziura dołączył do życzeń bukiet kwiatów, kosz słodyczy i list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego.

Gratulacje najstarszej mieszkance gminy składał również kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Władysław Sitarz, a przedstawicielki biłgorajskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wręczyły jubilatce dokumenty, potwierdzające przyznanie specjalnej renty, przysługującej 100-latkom.

Oprócz życzeń i gratulacji nie zabrakło symbolicznej lampki szampana, urodzinowego tortu i tradycyjnego "Sto lat!", którego słowa zostały zmienione stosownie do jubileuszu.

Pani Helena Antosz ma 3 córki, z których najstarsza ma 75 lat, najmłodszego syna w wieku 59 lat, a także 12 wnucząt i 21 prawnucząt.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.