- Reklama -

Serce od serca w Majdanie Nowym

28 listopada w Majdanie Nowym stanęło serce na nakrętki. To inicjatywa pań z Koła Gospodyń Wiejskich z tej samej miejscowości. Jak same mówią, ich pomysł spotkał się z wielką aprobatą mieszkańców.

W październiku 2020 roku powstał pomysł zakupu pierwszego w gminie Księżpol metalowego serca na nakrętki.

 – Chyba wszystkie stwierdziłyśmy, że to bardzo dobry koncept i zaczęłyśmy jego realizację. Przeszukałyśmy Internet w poszukiwaniu dobrej oferty, po czym złożyłyśmy zamówienie na realizację naszej wizji – mówi Dorota Wryszcz, jedna z członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Majdanie Nowym.

Celem tego przedsięwzięcia, jest przede wszystkim pomoc tym, którzy tego potrzebują.

- Reklama -

Chcemy też przyczynić się, choć w małym stopniu do segregacji śmieci i pokazać, że warto. 28 listopada nasz projekt był już wykonany i serce na nakrętki stanęło przy budynku naszej świetlicy w Majdanie Nowym – dodają panie z KGW.

Do chwili obecnej zebrano już dwa serca nakrętek, które zostały przekazane na protezy dla dziewczynki z miejscowości Nowa Osada i rehabilitację dla dziewczynki z Tarnogrodu.

 W skutecznym napełnianiu serca pomagają okoliczni mieszkańcy a nawet osoby przejezdne, z czego ogromnie się cieszymy i dziękujemy. Mamy też nadzieję, że tempo wspólnego zbierania nakrętek nie zmaleje – podsumowują.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.