- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Seniorzy z Biłgoraja przypominają o ważnej sprawie (FOTO)

Mieszkańcy Domu Kombatanta i Klubu Seniora "Seniorzy na Start" przypomnieli na czym polega istota Wielkanocy. Wystawili pełen zadumy i refleksji spektakl wielkanocny, który w Biłgoraju z zainteresowaniem oglądał nawet wiceminister. Zobaczcie fotorelacje z tego wydarzenia.

- Reklama -

Do świąt Wielkanocnych pozostało już niespełna dwa tygodnie. Przygotowania widać na każdym kroku: spotkania, warsztaty tworzenia palm i pisanek, przedświąteczne zakupy i porządki pochłonęły mieszkańców Biłgoraja. Tymczasem mieszkańcy Domu Kombatanta w Biłgoraju i uczestnicy Klubu Seniora „Seniorzy na Start” zatrzymali się na chwile w tej przedświątecznej gonitwie i przypomnieli o co tak naprawdę chodzi w te święta.

 

28 marca seniorzy w swoim Domu wystawili spektakl wielkopostny: „Stary Krzyż”.

 

Publiczność dopisała, bo na widowni w pierwszym rzędzie zasiadł Wiceminister Polityki i Rodziny Społecznej Stanisław Szwed, który tego dnia odwiedził Dom Kombatanta.

 

– Macie bardzo fajną nazwę  „Dom Pomocy dla Kombatantów”, a to jeszcze bardziej zobowiązuje. Myślę, że macie tutaj bardzo dobre warunki pobytu, bardzo dobre warunki opieki, dlatego też pozdrawiam wszystkich pracowników DPS-u, bo oni zapewniają, żebyście się tutaj dobrze czuli  i żebyście mogli dobrze spędzać kolejne lata swojego pobytu. Cieszę się, że taka jednostka tutaj funkcjonuje – mówił wiceminister Szwed do mieszkańców Domu Kombatanta. 

 

 

Wśród zaproszonych gości była również Poseł na Sejm RP  Beata Strzałka i starosta biłgorajski Andrzej Szarlip. Do obejrzenia przedstawienia zebranych gości zaprosiła Agnieszka Kiesz, dyrektor DPS dla Kombatantów, która  przybliżyła walory zarządzaną przez siebie placówką:

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

– Prowadzimy u nas terapię zajęciową, gdzie mieszkańcy realizują swoje pasje, upodobania, ćwiczą małą motorykę. Organizujemy zajęcia z muzykoterapii, gdzie mieszkańcy przygotowują przedstawienia, śpiewają i przede wszystkim dobrze się przy tym bawiąmówiła Agnieszka Kiesz.

 

 

Jakby na potwierdzenie słów dyrektor Domu Kombatanta mieszkańcy chwilę później wystawili spektakl wielkanocny „Stary Krzyż”. Był śpiew, czytanie fragmentów Biblii i sceny pełne zadumy i refleksji przestawiające wydarzenia z Nowego i Starego  Testamentu.

 

Dla seniorów żadna rola nie stanowiła większego wyzwania. Bez trudu wcielili się w rolę Marii, Józefa, postaci ze Starego Testamentu a nawet dzieci.

 

Spektakl przypomniał zebranym na czym tak naprawdę  polega istota  świąt Wielkanocnych.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.