- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Seniorzy mają głos

- Reklama -

Celem Rady Seniorów gminy Biłgoraj jest dążenie do wykorzystania potencjału działających organizacji osób starszych oraz podmiotów działających na rzecz osób starszych. Rada ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny w kwestiach związanych z osobami starszymi i działaniami podejmowanymi na ich rzecz. Zadaniem Rady będzie wspieranie środowisk osób starszych, zapobieganie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu seniorów, wspieranie aktywności ludzi starszych, przełamywanie stereotypów, wspieranie inicjatyw, promocja zdrowia i wyrównywanie szans. 

Jak będzie wyglądał tryb wyboru członków Rady? Wójt gminy Biłgoraj ogłosi nabór na członów Rady. Członkiem Rady może być mieszkaniec gm. Biłgoraj, który zdobędzie poparcie co najmniej 5 seniorów, oraz przedstawiciele podmiotów działających na rzecz osób starszych. Rada będzie liczyła 11 osób. Kadencja trwa 4 lata. Członkowie pełnią tę funkcję społecznie. 

Mulawa podziękowania

Powołanie rady jest jednym z elementów projektu „Senior ma znaczenie” realizowanego przez Fundację Bliżej pasji. Fundacja od dłuższego czasu dostrzegała potrzebę istnienia Rady Seniorów w gminie Biłgoraj. Działając na rzecz seniorów, znając ich potrzeby i oczekiwania, zespół Fundacji postanowił wspomóc seniorów z gminy Biłgoraj w wyjściu z inicjatywą utworzenia Rady Seniorów.

Projekt „Senior ma znaczenie!” jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.