- Reklama -

Seniorzy dzieciom

W niedzielę (24 września) w Markowiczach było gwarno i wesoło. Klub Seniora "Malwa" z tej miejscowości zorganizował święto "Mam talent", na które zaprosił utalentowane muzycznie, wokalnie lub tanecznie dzieci z przedszkoli i szkół z terenu gminy Księżpol i sąsiedniego Tarnogrodu. Piknik dofinansowano ze środków Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Biłgorajska".

Pomimo dość zimnej aury w Markowiczach tego dnia panowała ciepła atmosfera. Seniorzy przygotowali wystawę rękodzieła – kwiatów z bibuły i surowców naturalnych, ozdób wielkanocnych i bożonarodzeniowych, a także pięknych lalek z drewnianych łyżek, które własnoręcznie wykonali. Uczestnicy festynu mogli obejrzeć także stare zdjęcia ze zbiorów mieszkańców i zabytkowe narzędzia, zaprezentowane na wystawie. W przygotowania eksponatów włączyli się także członkowie sąsiedniego Klubu Seniora "Jabłoń" z Księżpola.

Na scenie także było bardzo wesoło i kolorowo. Wszystko za sprawą występujących na estradzie młodszych i starszych dzieci. Z piosenkami, wierszykami i tańcami przed publicznością zaprezentowali się wychowankowie Przedszkola Samorządowego w Markowiczach i  Dziecięcego Zespołu Wokalnego w Tarnogrodzie. Nieco starsi uczestnicy "Mam talent", uczniowie szkół z Majdanu Starego, Księżpola, Rakówki, Korchowa i Lipowca, także pokazali klasę. Zebranych na widowni pięknym, melodyjnym śpiewem zachwycili i soliści, i instrumentaliści. Każdy z wykonawców otrzymał z rąk organizatorów upominek – medal, statuetkę, bukiecik kwiatów z bibuły oraz pyszne ciasto i pizzę. 

- Reklama -

Jednocześnie trwały rozgrywki piłkarskie o Puchar Wójt Gminy. Udział w nich wzięła wysportowana młodzież z gminy Księżpol. W programie spotkania był także pokaz ratownictwa medycznego i pokaz policyjny. Dla gości zaśpiewali też starsi wokaliści z zespołu "Konwalia" z Księżpola i "Vabank" z Zawadki. 

– To pierwsze, ale nie ostatnie takie spotkanie, które ma charakter integracyjny i edukacyjny. Jako Klub Seniora chcieliśmy się pokazać przed szerszą publicznością. Chcemy, aby dzieci i młodzież, które za kilka lat wyjadą na studia do innych miast, wspominały, że w Markowiczach była świetna zabawa – mówi Krystyna Kutniowska z Klubu Seniora "Malwa" w Markowiczach, jedna z pomysłodawczyń pikniku. Przy organizacji święta bardzo pomocna była także Danuta Fedak, a imprezę poprowadziła Stanisława Tatar-Budzyńska. 

Podziękowania należą się także wszystkim firmom i instytucjom, które rzeczowo lub finansowo wspomogły organizację pikniku. Liczymy, że wkrótce spotkamy się z seniorami w Markowiczach ponownie. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.