AGD

- Reklama -

- Reklama -

Seniorki dbają o kondycję

Klub Seniora w Majdanie Starym, działający przy filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Księżpolu, w ubiegłą niedzielę zorganizował pieszą wycieczkę o wdzięcznej nazwie "Z nowym rokiem lekkim krokiem".

- Reklama -

26 stycznia blisko 30-osobowa grupa seniorów z Majdanu Starego uczestniczyła w pieszej wyciecze. Początek trasy miał miejsce na parkingu przy Szkole Podstawowej w Majdanie Starym, gdzie dokonano symbolicznego rozpoczęcia rajdu. – Cieszę się, że chcecie razem spędzać czas i jesteście tak aktywne. Życzę wam kolejnych udanych inicjatyw i oby humory oraz zdrowie wam dopisywały jak najdłużej – mówił zwracając się do uczestników wycieczki wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski. Także Dorota Baran, nauczyciel języka polskiego i przyjaciel biblioteki, winszowała wszystkim seniorkom dobrej kondycji. Wspomniała, że panie potrafią łączyć swoje zamiłowania i pasje, tak jak strofy w wierszu. Bezpiecznej i udanej wyprawy życzyła z kolei bibliotekarka Danuta Kowal, pod opieką której pracuje Klub Seniora.

- Reklama -

Następnie grupa seniorów ruszyła w trasę. Najpierw panie polną ścieżką dotarły do sąsiednich Rogali, gdzie bardzo miłą gościnę zorganizowano im w stadninie koni. Każdy z uczestników wycieczki mógł dowiedzieć się ciekawostek związanych z hodowlą tych zwierząt. Następnie uczestnicy rajdu wyruszyli w drogę powrotną. Na placu przy plebanii czekało na nich już płonące ognisko, gorące kiełbaski i herbata. Gospodarz, proboszcz parafii pw. Piotra i Pawła w Majdanie Starym ks. Adam Sobczak oraz wikariusz ks. Adrian Borowski, powitał panie z Klubu Seniora i gratulował udanej wyprawy.

Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem przy ognisku z akompaniamentem Andrzeja Kusiaka, dzieleniem się wrażeniami i planowaniem kolejnych działań Klubu Seniora w Majdanie Starym. Panie już zapowiedziały, że za rok powtórzą wyprawę, a trasę zaplanują nieco inaczej, aby atrakcji nadal było dużo.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Bonifacy mówi

    Zamiast z kijkami chodzic nie lepiej wieczorem z dziadkami unga bunga potrenowac. I kondycja podskoczy od razu i cisnienie sie unormuje i zdrowie bedzie w lepszej kondycji. Same plusy z takich cwiczen:) Ale do tabnga trzeba dwojga.- jak powiedział jeden madry facet. Jak sie babkomw głowach poprzewracało to jak maja zapasy uprawiac. wiec banduja sie same narzekaja i machaja kijami bo nic madrzejszego nie wymysla. Nawet co madrzejsi lekarze zalecaja zeby zamiast wymyslania cudowania i kombinowania tozachowac pewna bliskosc pozwalajaca na takie wygibasy i inne zapasy. Musze jednak z przykroscia stwierdzic ze takich kobiet jest niewiel a w recz nie ma wcale. przynajmniej ja nie spotkałem takiej. jeszcze. Dlatego musze sie za młodszymi rozgladac. te sa chetniejsze na te gimnastyke ale nie ma cos za nic. Jak to w zyciu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.