- Reklama -

Sekretarz na podwójnym gazie?

7 czerwca po godzinie 15.00 w Majdanie Nowym został zatrzymany 61-letni mężczyzna. Okazało się, że nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość, to jeszcze był pijany. Z naszych informacji wynika, że za kółkiem siedział sekretarz jednej z gmin.

Na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju pojawił się taki oto komunikat:

„61-latek z Biłgoraja odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości przed sądem. Mężczyznę zatrzymali policjanci biłgorajskiej drogówki wczoraj w Majdanie Nowym. Zgodnie z polskim prawem za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 15.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu m-ki Suzuki. Przyczyną policyjnej kontroli było przekroczenie przez niego dopuszczalnej w terenie zabudowanym prędkości. 61-latek jechał mając na liczniku 73 km/h, gdzie prędkość dopuszczalna wynosiła 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że kierowca znajduje się również w stanie nietrzeźwości. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 61-latek ma w organizmie prawie promil alkoholu. Mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania.

- Reklama -

Teraz stanie przed sądem. Zgodnie z prawem grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności”.

Z naszych informacji wynika, że to sekretarz jednej z gmin, były radny miasta i szef powiatowych struktur jednej z partii, prowadził na podwójnym gazie. Teraz grożą mu poważne konsekwencje. Mało tego, że stracił prawo jazdy, zapłaci mandat i sanie przed sądem, to jeszcze pod znakiem pytania będzie jego praca w urzędzie.

Z obowiązujących przepisów prawa wynika, że pracownikiem samorządowym nie może być osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

 

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Józek mówi

  Dobra zmiana:
  Zwolnienie dyscyplinarne ze wszystkich stanowisk.
  Najwyższy wymiar kary jako dla osoby publicznej.
  A będzie tak że wszystko się rozmyje. I
  i kary będą minimalne.

 2. ja mówi

  Pana k.w z Derezni posłuchajcie to się zdziwicie 🙂 czarne BMW kombi

 3. ty mówi

  Jeszcze Krzysia z derezni dmuchnijcie on cały czas (***) jezdzi czarna BMW kombi

 4. Jacek mówi

  Czy to nie z gminy w Biszczy przypadkiem ten Pan jechał? Struktur jakiej partii? Bo jak z Biszczy to jak nic PiS. No pięknie pięknie- ciekawe gdzie się nachlał w godzinach pracy? I takie coś jest utrzymywane z moich podatków.

 5. Dominika mówi

  Reszczyna mu pomoże…niski czyn społeczny

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.