Schował się w krzakach

Mężczyzna na widok policjantów, którzy chcieli zatrzymać go do kontroli drogowej, rozpoczął ucieczkę najpierw jednośladem, a następnie porzucając motocykl i chowając się w krzakach.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14.00. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy w miejscowości Aleksandrów prowadzili pomiar prędkości. Zauważyli kierowcę motocykla, który nie posiadał tablicy rejestracyjnej i przekroczył dopuszczalną prędkość o 30 km/h. W związku z ujawnionym wykroczeniem podali kierowcy sygnał do zatrzymania. Kierujący jednośladem marki KTM na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg, jednak mężczyzna nie reagował na podawane przez policjantów sygnały do zatrzymania. Motocyklista kierował się w stronę Józefowa, następnie wjechał w drogę szutrową, porzucił motocykl i ukrył się w krzakach, gdzie został zatrzymany przez policjantów. Motocyklista uciekał kilka kilometrów.

Jak się okazało, motocyklem marki KMT kierował 22-letni mieszkaniec Biłgoraja. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu wykazało, że był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, a jego jednoślad nie ma aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Teraz mężczyzna stanie przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.