Usługi krawieckie

- Reklama -

„Schetynówkę” planują w Bononii

O tym, że został złożony wniosek na tzw. „schetynówkę”, mówił wójt Antoni Łukasik na jednej z ostatnich sesji. Planowana inwestycja dotyczy roku 2017, a pieniądze na nią będą pochodzić z Urzędu Wojewódzkiego. – Jest to droga łącząca Bononię z drogą wojewódzką. Dlaczego ta? Bo jedynie ta droga ma szansę uzyskania punktów – wyjaśniał włodarz.

- Reklama -

Jak tłumaczył wójt, wnioski na drogi, które łączą się z drogą wyższego rzędu, są lepiej oceniane. Szczególnie jeśli chodzi o połączenia z drogą wojewódzką. Gdyby było połączenie z drogą powiatową, to punktów byłoby mniej. – Jak zrobimy te łączenia z drogą wojewódzką, to potem będziemy robić drogi łączące z drogą powiatową. Mamy jeszcze co robić, jeśli chodzi o połączenia do drogi wojewódzkiej, stąd ten wniosek – objaśniał Antoni Łukasik. 

Wniosek dotyczy 503 metrów drogi, łącznie z szerokim chodnikiem, z rowem, ze zjazdami. Kosztorys inwestorski zadania opiewa na kwotę 480 tys. zł, realny może wynieść około 400 tys. zł. Połowę sumy będzie musiała pokryć gmina. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.