Telc B2

- Reklama -

Sauna za wybory

W ubiegłotygodniowych wyborach parlamentarnych mieszkańcy Biłgoraja pobili rekord frekwencji. Dlatego tydzień później czekało na nich szereg atrakcji m.in. bezpłatny wstęp do Ośrodka Sportu i Rekreacji, Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, Zagrody Sitarskiej czy biłgorajskiego kina. Przypomnijmy, że frekwencja w powiecie biłgorajskim podczas wyborów parlamentarnych wyniosła 56,77%. Największa była w mieście Biłgoraj i wyniosła ponad 60%.

Do aktywnego udziału w głosowaniu zachęcały władze miasta i powiatu. Zapewniały one, że jeśli w Biłgoraju będzie ponad 55%, wówczas mieszkańcy będą mogli korzystać z darmowych wejść do sauny, siłowni, muzeum oraz kina. Tak się też stało. Mieszkańcy chętnie skorzystali z zaproszenia, a władze zarówno miasta, jak i powiatu zapowiadają, że przy kolejnych wyborach tego typu akcję powtórzą.

- Reklama -

– Biłgorajski Weekend Powyborczy rozpoczął się w piątek od darmowego wstępu do siłowni i sauny znajdującej się w Ośrodku Sportu i Rekreacji, jednostki podlegającej pod Urząd Miasta Biłgoraj. Szacuje się, że z bezpłatnego wstępu do tych miejsc skorzystało łącznie ponad 150 osób. W sobotę i niedzielę można było skorzystać z darmowego wstępu do Muzeum Ziemi Biłgorajskiej oraz Skansenu Zagroda Sitarska. Obie instytucje podlegają pod Starostwo Powiatowe w Biłgoraju. Muzeum odwiedziło 90 osób, a Zagrodę Sitarską 95 osób – informuje Paweł Jednacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Biłgoraj.

Warto zaznaczyć, że największą popularnością cieszyły się seanse w biłgorajskim kinie. Z bezpłatnych wejściówek na film  „Wyprawa Magellana” skorzystało 150 widzów, a film „To. Rozdział 2” obejrzało 105 widzów.

.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.