- Reklama -

- Reklama -

Satyryk wystąpi w Józefowie. Już w czwartek

Co tak naprawdę mężczyźni sądzą o kobietach, jakie zmartwienia ma zawodowy kat albo co na emeryturze będzie robił Robert Makłowicz? Odpowiedzi na te pytania zna satyryk Cezary Sadowski, który zaprezentuje je podczas obchodów Dnia Kobiet w Józefowie. To w najbliższy czwartek (9 marca).

- Reklama -

Program kabaretowy pod tytułem „Facet też człowiek” będzie można obejrzeć w józefowskim ośrodku kultury w czwartek 9 marca o 15.30.

Bohater czwartkowego spektaklu nie tylko serwuje zabawne monologi, ale również ma rzadką umiejętność parodiowania znanych osób i śpiewania znakomitych piosenek satyrycznych.

- Reklama -

Poza dawką humoru uczestnicy obchodów wysłuchają okolicznościowego koncertu Kapeli Rzemyki, działającej przy MOK w Józefowie.

Początki Dnia Kobiet sięgają 1857 roku i wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. To wtedy pracujące w fabryce bawełny, kobiety zorganizowały strajk, domagając się krótszego dnia pracy oraz takiego samego wynagrodzenia, jakie otrzymywali mężczyźni. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 roku w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce tradycja ta pojawiła się dopiero po drugiej wojnie światowej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.