kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Sarna wbiegła pod samochód

- Reklama -

W dniu wczorajszym w Majdanie Nowym miała miejsce kolizja drogowa. Kierujący skodą 33-letni mężczyzna nie zdążył wyhamować, kiedy nagle na jezdnię wskoczyła sarna. – Przyczyną kolizji było wtargnięcie na jezdnie zwierzyny leśnej. Pokrzywdzony to 33-latek z Lubartowa. Mężczyzna był trzeźwy – informuje st. sierż. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. 

Zdarzenia drogowe z udziałem dzikich zwierząt są obecnie bardzo częste. Na początku lipca na drodze wojewódzkiej 835 w miejscowości Księżpol, wprost pod samochód 23-latka z Gdańska, kierującego renault, wtargnęła sarna. Tego samego dnia zwierzyna leśna była przyczyną kolizji do której doszło na trasie Biłgoraj-Smólsko. W wyniku zderzenia z sarną poszkodowanym został 36-letni kierowca Citroena.

urząd MArszałkowski projekt

Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o wzmożoną czujność i rozwagę przy przejeżdżaniu przez kompleksy leśne. Kolizja z dzikiem, łosiem czy sarną może zakończyć się tragicznie, a na pewno kosztowną naprawą samochodu. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami leśnymi. Szczególnie należy uważać w okolicach zalesionych oraz miejscach, gdzie pobocza czy pola porośnięte są wysokimi roślinami. Musimy pamiętać, że zwierzęta te najczęściej żyją w stadach. Kiedy zauważymy jedno z nich powinniśmy liczyć się z tym, że za chwilę mogą pojawić się kolejne.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.