- Reklama -

Sanepid kontrolował targ

Handel na biłgorajskim targowisku powoli wraca do normalności. Kupujących nie brakuje. Coraz więcej jest również stoisk, a asortyment proponowany przez handlarzy bogatszy. W miniony czwartek targowisko zostało skontrolowane przez biłgorajski sanepid.

Wiele gmin w naszym powiecie wraz z pojawieniem się epidemii koronawirusa wydało zarządzenia mówiące o zakazie handlu na targowiskach. Po kilku tygodniach popularne i chętnie odwiedzane miejsca handlu zaczynają wracać do normalności. Wszyscy jednak – zarówno kupujący jak i sprzedający – muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Ruch, jaki jest na placach targowych, wskazuje, że mieszkańcom targów brakowało i chętnie korzystają z ich oferty.

Targ w Biłgoraju przy ul. Dąbrowskiego od zawsze cieszył się dużą popularnością. Tam handel powrócił już przed świętami wielkanocnymi. Wspólnota Gruntowa zdecydowała o wyznaczeniu dodatkowego dnia handlowego. Poza czwartkiem i sobotą sprzedaż odbywa się również we wtorki. Wspólnota musiała jednak spełnić określone wymagania. Teren musiał zostać ogrodzony z wydzieleniem wejścia i wyjścia. Dodatkowo Wspólnota musi m.in. kontrolować ilość osób tam przebywających, zgodnie z zaleceniem sanepidu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Biłgoraju dokonał kontroli targowiska i przestrzegania wprowadzonych standardów sanitarnych. Zastrzeżeń nie było. – Dziękujemy za dostosowanie się do ograniczeń wprowadzonych w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Pracownicy Inspekcji Sanitarnej 7 maja br. prowadzili na targowiskach w Biłgoraju czynności sprawdzające przestrzeganie wprowadzonych standardów sanitarnych. Ustalenia z tych działań pozwalają ocenić, że sprzedaż prowadzona była w sposób właściwy, a kupujący stosowali się do wprowadzonych ograniczeń – informuje dr inż. Joanna Sarzyńska, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Biłgoraju

- Reklama -

Pamiętajmy, że osoby, które chcą odwiedzić targowiska, powinny stosować się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz utrzymywania dystansu od innych osób.

Warto pamiętać, że w Biłgoraju funkcjonuje również targowisko miejskie „Mój Rynek”, które znajduje się przy ulicy Jagiełły. Jego zarządca – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Biłgoraju – zachęca sprzedających do rezerwacji miejsc handlowych. Rezerwacja miejsca handlowego, jak również handel na targowisku odbywa się nieodpłatnie. – Zapewniamy komfortowe warunki handlu, zadaszone wiaty, stoły handlowe, handel prosto z samochodu, wybrukowany cały plac targowiska, czystość, porządek, toalety dla kupujących i handlujących oraz bezpośredni nadzór administratora – informują władze spółki. Szczegółowe informacje na temat rezerwacji miejsca handlowego pod numerem telefonu: 84 688 29 17.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Marzena mówi

    He he daleko nie mieli👍😁

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.