- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Samorządowcy z Frampola podsumowali kadencję

9 listopada br. odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej we Frampolu mijającej kadencji. Był to czas podsumowań oraz pożegnania burmistrza Tadeusza Niedźwieckiego, który przeszedł na emeryturę. Zastąpi go Józef Rudy, dotychczasowy sekretarz.

Podczas podsumowania mijającej kadencji burmistrz Frampola Tadeusz Niedźwiecki stwierdził, że radni wzięli udział w około 100 posiedzeniach, w tym 46 sesjach rady, podczas których podejmowano wiele ważnych decyzji. Dysponowano budżetem gminy, a w ciągu kadencji było to około 100 ml zł, z czego około 20% przeznaczono na wydatki majątkowe, czyli na inwestycje.

W ciągu minionej kadencji zainstalowano blisko 1 tys. zestawów solarnych, wymieniane były piece c.o. na pelet, montowane były oczyszczalnie przydomowe i wybudowana kanalizacja sanitarna w Rzeczycach. Wybudowano drogi gminne w Chłopkowie, Smoryniu, Kolonii Kąty, Kolonii-Teodorówce, Woli Radzięckiej i Frampolu. Z udziałem gminy finansowane były drogi powiatowe biegnące przez Wolę Radzięcką, Wolę Kątecką, Radzięcin, Sokołówkę. Wybudowany został także stadion we Frampolu. Ponadto finansowane były zadania bieżące gminy z zakresu oświaty, gospodarki komunalnej czy utrzymania dróg.

- Reklama -

Jak stwierdził burmistrz, prowadzona była racjonalna gospodarka budżetowa, bo zadłużenie gminy na koniec kadencji wynosi ok. 3 200 tys. zł i jest na takim samym poziomie jak na początku kadencji.

Burmistrz zauważył, że ma świadomość oczekiwań, stwierdzeń, że można było zrobić więcej, ale należy brać pod uwagę możliwości finansowe gminy. Inwestycje były możliwe, ponieważ pozyskane zostały środki zewnętrzne zarówno unijne, jak i krajowe.

Burmistrz podziękował radnym, sołtysom i wszystkim tym, którzy pracowali nad wnioskami o pozyskanie środków i nad realizacją przyjętych do wykonania zadań.

Przewodniczący Rady Miejskiej we Frampolu Wojciech Kowalik podziękował w imieniu rady za współpracę w ciągu minionej kadencji przedstawicielom instytucji i jednostek współpracujących z radą, wspólnie z burmistrzem wręczył pisemne podziękowania radnym, sołtysom i przedstawicielom instytucji.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.