- Reklama -

- Reklama -

Samochód ludu

Volkswagen oznacza samochód ludu. Historia marki zaczyna się w latach trzydziestych XX wieku. Obecnie VW jest najbardziej rozpoznawalnym przedsiębiorstwem motoryzacyjnym na świecie. Wszystko zaczęło się od Hitlera. To właśnie on kazał skonstruować auto, które miało być dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Auto to miało kosztować nie więcej niż 1000 marek, a maksymalna prędkość, do której mógł się rozpędzić, to 100 km/h. Auto miało być czteroosobowe. To właśnie Ferdynand Porsche otrzymał takie zadanie.

Pierwszy projekt pojazdu, który nazywał się KdF (Kraft durch Freude) powstał w 1933 r. Miał on silnik chłodzony powietrzem. W 1938 roku rozpoczęły się uroczystości w nawiązaniu do budowy przyszłej fabryki KsdF Wagen. Powstawały tam auta w nadwoziach typu sedan, kabriolet i kario – limuzyna oraz w wariancie wojskowym. W 1945 roku powstała oficjalnie marka Volkswagen. To dzięki sukcesowi, który odniósł garbus oraz wprowadzeniu w latach późniejszych kolejnych modeli koncernu Volkswagen dołączył do największych producentów samochodowych. W latach 50. dwudziestego wieku pojawił się model Transporter, który jest sprzedawany do dziś.

W 1973 roku wyprodukowano Volkswagena Passata. Rok później zakończono produkcję garbusów w Wolfsburgu. Wyprodukowano blisko 12 mln sztuk tego modelu auta. Następcą garbusa został Golf, który został wprowadzony na rynek w 1974 roku. Pierwsza generacja Golfa powstała do 1983 r. Golf II sprzedawany był do 1992 roku, Golf III do 1997 r. Golf IV powstawał do 2003 r., a Golf V do 2008 r. Golf VI zadebiutował w 2008 roku, zaś Golf VII w 2012. W 2014 roku rozpoczęła się produkcja Volkswagena Sportswan. Od 2005 roku rozpoczęła się produkcja Golfa Plus. Jest to model z wyższym dachem. W 1992 roku zaczęła się produkcja wersja Golfa o nazwie Jetta. Trzynaście lat później zmieniono nazwę na Vento, a po kolejnych sześciu latach zostało zastąpione przez Borę. Do nazwy Jetta wrócono w 2005 roku.

- Reklama -

W 1975 roku rozpoczęła się produkcja Volkswagena Polo. Początkowo dostępne one były w wersji 3-drzwiowej. Wraz z trzecią generacją pojawił już wariant pięciodrzwiowy, a później sedan i kombi. Na wzór Golfa Coupe zbudowano model Sirocco. Powstawał też Volkswagen Corrido, który był tworzony w latach 1988-1995.

  Warto zaznaczyć, iż Volkswagen w Polsce istnieje od 1991 r. 26 listopada 2001 roku wyprodukowano model o numerze 33 333 333.

Mimo iż Volkswagen jest samochodem dla ludu, to nie traci on jakości. Samochody te prezentują swoją niezawodność. Nietrudno jest znaleźć części zamienne nawet do starych aut. Jeśli poszukujesz nowych części zamiennych, to na pewno znajdziesz je wszystkie w sklepie www.autoczesciexpert.pl

Sklep oferuje wysoką jakość oraz szybką wysyłkę.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.