- Reklama -

Sale obsługi w ZUS w Biłgoraju i Janowie zamknięte

W związku z sytuacją epidemiczną od 30 października niedostępna jest bezpośrednia obsługa klientów w ZUS w Janowie Lubelskim. Zamknięta jest też świadczeniowa sala obsługi ZUS w Biłgoraju, przy ulicy Kościuszki.

Wnioski i dokumenty można składać w obu placówkach do specjalnych skrzynek przy wejściach do budynków, bez osobistego kontaktu z pracownikami. Natomiast z bezpośredniej obsługi klientów można korzystać w pozostałych placówkach ZUS w regionie, na przykład w:

  • Oddziale ZUS w Biłgoraju przy ul. Krzeszowskiej 62A (obsługa przedsiębiorców i ubezpieczonych),
  • Inspektoracie ZUS w Zamościu przy ul. Kiepury 2,
  • Biurze Terenowym ZUS w Krasnymstawie przy ul. PCK 13.

Instytucja poinformuje o ponownym otwarciu sal obsługi w Biłgoraju i Janowie osobnym komunikatem.

- Reklama -

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do załatwiania spraw bez wychodzenia z domu, przez internet. W regionie działają już e-wizyty. Do umówienia takiej wideorozmowy z pracownikiem ZUS wystarczy urządzenie z dostępem do internetu, kamerą i mikrofonem, np. komputer lub telefon. Wnioski i dokumenty można składać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Konto w portalu można założyć przez internet: za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub podczas e-wizyty. Działa również infolinia ZUS pod numerem 22 560 16 00, dostępna od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00.

 Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.