- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Są wyniki konsultacji w Turobinie. Szału nie ma

Wójt Turobina zapewnia, że nie podda się w walce o odzyskanie praw miejskich przez Turobin. W tym celu już po raz trzeci przeprowadzono konsultacje społeczne. Nie dawno ogłoszono wyniki, ale pomimo wysokiego poparcia, szału nie ma.

- Reklama -

W ubiegłym roku Turobinowi nie udało się odzyskać praw miejskich o co usilnie zabiegał wójt gminy Andrzej Kozina.  Nie zgodziła się na to Rada Ministrów, z powodu źle przeprowadzonych konsultacji społecznych. Dlatego też w grudniu 2022 przeprowadzono konsultacje po raz trzeci. Na ostatniej sesji rady gminy wójt podał do publicznej wiadomości wyniki konsultacji:

 

-W miesiącu grudniu 2022 przeprowadzono konsultacje społeczne z mieszańcami gminy Turobin w sprawie nadania statutu miasta miejscowości Turobin. Mieszkańcy wszystkich sołectw mieli możliwość wypowiedzenia się czy są za lub przeciw w kwestii odzyskania praw miejskich przez miejscowość Turobin. Głosy oddawana były poprzez zaznaczenie odpowiedzi TAK lub NIE na karcie konsultacyjnej. Komisja przeprowadzająca konsultacje liczyła 7 osób wyjaśnił na początku Andrzej Kozina.

Wójt poinformował, że w  wyniku konsultacji 71, 5 proc. mieszkańców gminy biorących udział w konsultacjach wyraziła pozytywną opinię. W sumie w konsultacjach udział wzięło 379 osób na 5003 osoby uprawnione.  Daje to niewiele ponad 7,5 procent frekwencji w konsultacjach.

 

Wyniki konsultacji w sołectwie Turobin (727 uprawnionych osób do głosowania):

-55 głosów za, tj. 86 proc %

- Reklama -

10 głosów przeciw, tj. 13 proc %

 

Wyniki konsultacji w  gminie Turobin (5003 uprawnionych  osób do głosowania )

 

206 głosów za tj. 67%

98 głosów przeciw, tj. 32 %

 

 

Zobacz także: https://gazetabilgoraj.pl/goraco-miedzy-wojtem-a-soltysem-w-turobinie/

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Taka prawda mówi

  Konsultacje pokazały znikome zainteresowanie tematem zwłaszcza mieszkańców samego Turobina , 8 lat rządów prawych i sprawiedliwych doprowadziło do tego ,że ludzi interesuje czy stan konta się zgadza,rzeczą drugorzędna jest to czy przelew przyjdzie z GOPSU czy MOPSU.

 2. Miasto mówi

  Ręce opadają jak się czyta niektóre komentarze” gmina ma więcej, pieniędzy z budżetu, podatki nie wzrosły, wszyscy pracujący w gminie lepiej zarabiają i to jeszcze o 1tys netto”. To na temat sąsiedniej gminy teraz już miejsko wiejskiej.Pomijając fakt że radni nie są pracownikami gminy, że obecne zarobki wójta są delikatnie rzecz ujmując na granicy absurdu, przyzwoitość i dobrego smaku,to wychodzi na to ,że włodarz z sąsiedniej gminy wg ANONIMA wyciągnął jakąś czarodziejską różyczkę, magiczną kule czy inne cudowne narzędzie ,ja nazywam to obrzydliwą propagandą,i dokonał cudownego rozmnożenia dutków tak że dla wszystkich wystarczyło.Tylko ,że to nie było w sąsiedniej gminie tylko za górami ,za lasami, i ja tam byłem i wino piłem……..A tak na poważnie to konsultacje i zaangażowanie społeczne pokazały że ktoś jest nagi .

 3. Anonim mówi

  Gmina za słabo przekonuję mieszkańców, należny przedstawiać korzyść oraz wyjaśniać wątpliwości jak są jakieś.
  W sąsiedniej gminie jakoś się udało to przegłosować, podatni nie wzrosły, gmina ma więcej pieniędzy z budżetu. Osoby pracujące w gminie od urzędników, przez radnych, do burmistrza mają lepsze(godne) płace około 1 tys. więcej na rękę .

 4. tur mówi

  Brak udziału w konsultacjach oznacza nic innego jak głos przeciw .

 5. Wstyd mówi

  Kozina robi to tylko zeby zostać burmistrzem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.