- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Są pierwsi nowi sołtysi

W tym tygodniu w gminie Józefów rozpoczął się cykl zebrań, na których mieszkańcy wybierają sołtysów i rady sołeckie oraz przewodniczących i zarządy osiedli. Od poniedziałku odbyło się sześc takich spotkań, kolejne są planowane na piątek 17 maja, a ostatnie odbędzie się za tydzień.

- Reklama -

Nowych sołtysów i rady już mają Borowina, Hamernia, Siedliska, Majdan Nepryski, Długi Kąt i Samsonówka. W połowie przypadków sołtysami zostały nowe osoby. To Małgorzata Torbiak w Borowinie, Barbara Berdzik w Majdanie Nepryskim i Monika Litwin w Długim Kącie. Kolejną kadencję funkcje sołtysów będą pełnić – Grzegorz Kolasiński w Hamerni, Jan Kusiak w Siedliskach i Małgorzata Mazurek w Samsonówce.

W piątek 17 maja zebranie odbędą się – o 16.00 w Górnikach, a dwie godziny później w Sołectwie Szopowe.

urząd MArszałkowski projekt

Po weekendzie sołtysów wybiorą mieszkańcy sołectw – Czarny Las i Stanisławów (w poniedziałek 20 maja), Brzeziny i Tarnowola (we wtorek 21 maja) oraz Majdan kasztelański i Górecko Stare (w środę 22 maja). Ostatnie trzy zebrania będą dotyczyć wyborów przewodniczących i zarządów osiedli. Wybory w osiedlach Morgi i Centrum odbędą się w czwartek 23 maja, a w osiedlu Pardysówka – w piątek 24 maja.

Pełny harmonogram zebrać jest dostępny na stronie: www.jozefow.pl.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Neo mówi

    Ile zarabia taki „soltys” ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.