- Reklama -

Są pieniądze na żłobek w Józefowie

Gmina Józefów wykonała kolejny krok w sprawie utworzenia pierwszego żłobka samorządowego. W czwartek 25 kwietnia Burmistrz Roman Dziura podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę o przyznaniu dotacji z funduszy unijnych, a za kilka dni ma być ogłoszony przetarg na przygotowanie nowej placówki.

„Kajtek – Gminny Klub Dziecięcy”, bo tak będzie się nazywać żłobek, powstanie dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego, skąd gmina otrzyma do 95 procent kosztów netto. Znajdzie się w nim miejsce dla maksymalnie 13 dzieci w wieku do 3 lat.

- Reklama -

Na ich potrzeby wykorzystamy część naszego przedszkola, którą trzeba wyremontować i wyposażyć. Przetarg na wykonanie robót i dostawę niezbędnych mebli, sprzętów i innego wyposażenia powinien być ogłoszony jeszcze w kwietniu, a wszystko musi być gotowe do końca wakacji – mówi burmistrz Roman Dziura.

Podkreśla przy tym, że oprócz prac remontowo-budowlanych i zakupu wyposażenia, samorząd chce przygotować dla dzieci taras z oddzielnym wejściem oraz zewnętrzny plac gier i zabaw. Unijna dotacja będzie przeznaczona także na zatrudnienie łącznie 7 opiekunów i osób do pomocy przy opiece nad maluchami oraz pokrycie kosztów funkcjonowania nowej placówki przez dwa lata. Potem prowadzenie nowej placówki w całości przejmie na siebie gmina.

Nabór dzieci i pracowników jest planowany na przełom maja i czerwca, a pierwszy samorządowy żłobek w Józefowie ma rozpocząć działalność 1 września tego roku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.