- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Są najlepsi w powiecie biłgorajskim

Znamy najlepszych młodych ekspertów od literatury w powiecie biłgorajskim. To była już siódma edycja Powiatowego Konkursu Literacko-Czytelniczego . W I LO im. ONZ w Biłgoraju pojawili się uczniowie z 11 szkół z niemal całej Ziemi Biłgorajskiej.

- Reklama -

Młodzi ludzie po raz kolejny udowodnili, że bliski jest im kontakt z literaturą, a czytanie książek to dla nich nie tylko źródło wiedzy, ale także wspaniała rozrywka. Na dowód tego uczestnicy przygotowali fragmenty ulubionych książek dla młodzieży, które głośno czytali podczas drugiej części konkursu. Pierwsza część to test wiedzy na temat życia i twórczości Aleksandra Fredry oraz jego komedii pt. „Zemsta”. Tematyka została wybrana nieprzypadkowo, ponieważ 2023 rok ustanowiony został przez Sejm RP m. in. Rokiem Aleksandra Fredry w związku z przypadającą 230. rocznicą urodzin jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy przełomu XVIII i XIX wieku.

Jury brało pod uwagę technikę czytania, stosowanie środków ekspresji oraz ogólny wyraz artystyczny. Po podsumowaniu łącznej liczby punktów uzyskanych za test oraz prezentację ulubionej książki nagrodzono następujących uczniów:

Madziar_Wybory

I miejsce – Weronika Szewc, SP w Dąbrowicy,

II miejsce – Kalina Jargieło, SP w Dąbrowicy,

III miejsce – Małgorzata Basińska, SP w Majdanie Nepryskim.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Wyróżniono:

Gabrielę Brzozowską, SP w Potoku Górnym,

Aleksandrę Buraś, PSP w Szyszkowie,

Aleksandrę Lipian, SP w Józefowie,

Amelię Maksimek, SP w Potoku Górnym.

Wszyscy uczestnicy VII Powiatowego Konkursu Literacko-Czytelniczego otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dla laureatów i wyróżnionych Rada Rodziców przy I LO im. ONZ ufundowała nagrody książkowe.  Konkurs zorganizowali nauczyciele: Jadwiga Oleszek, Elżbieta Ciryt, Anna Dobraczyńska i Urszula Skubis.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.