- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Są bruzdy, będzie las

Biłgorajscy leśnicy nie próżnują nawet w największe mrozy. Obecnie przygotowują glebę pod wiosenne sadzenie drzewek. To pierwszy etap powstawania nowego lasu. Prace idą pełną parą.

- Reklama -

Pomimo trwającej zimy prace przygotowawcze pod sadzenie lasu idą pełną parą. W Nadleśnictwie Biłgoraj prowadzone  prace, które mają na celu przygotowanie gruntu pod nowe pokolenie drzew.

Na odsłoniętych powierzchniach zobaczyć można bruzdy wykonane pługiem leśnym. Ich celem jest odsłonięcie gleby mineralnej po to, aby spowodować łatwiejsze kiełkowanie i ukorzenienie się młodych drzewek oraz kiełkowanie nasion w szczególności brzozy, sosny i świerka.

Dobrze przygotowana gleba pod odnowienie lasu jest gwarantem udatności uprawy leśnej w postaci młodnika, a następnie drągowiny, tyczkowiny, aby osiągnąć wiek dojrzały drzewostanu – tłumaczy dr Andrzej Kluczkowski, specjalista ds. komunikacji w Nadleśnictwie Biłgoraj.

Zgodnie z zasadami gospodarki leśnej, okres od momentu posadzenia do uzyskania wieku rębnego wynosi około 100 lat. – Ten sposób prowadzenia gospodarki leśnej jest ściśle związany z nauką prowadzoną przez renomowane wyższe uczelnie w Polsce. Taka gospodarka leśna gwarantuje trwałość ekosystemów, bioróżnorodność, odporność, a zarazem pozwala zaspokoić potrzeby rzeczowe w postaci drewna dla naszych obywateli. To podstawowe elementy zrównoważonej gospodarki leśnej – dodał Kluczkowski.

Gospodarka Lasów Państwowych stoi na wysokim poziomie potwierdzonym nadanymi certyfikatami. Dzięki tym działaniom polskich leśników lesistość wzrasta, a lasów w Polsce przybywa.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

red. 

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Kamil mówi

    Dobrze Pan to ujął: „władza powiatu” a nie leśnicy. Grunty stanowiące pas drogowy i jego najbliższe otoczenie najczęściej są we władzy jednostek administracyjnych jak gminy czy powiaty i na danym terenie to oni gospodarują. Niestety najczęściej usuwają drzewa, które jeśli znajdowałyby sie na terenie Lasów Państwowych to byłyby bronione przez wszystkich okolicznych ekologów.

  2. Gostek mówi

    A kiedy jakieś nasadzenia przy drogach powiatowych , bo na razie obecna władza powiatu karczuje po 500-1200 drzew co rok ,a nowych sadzenie nie ma. Tylko na fb się lansują, jak to niby dbają o przyrodę ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.