- Reklama -

Sędzia Łupina kandydatem do KRS?

Jak podaje "Rzeczpospolita" do KRS kandydują: sędzia Joanna Kołodziej-Michałowicz z Sądu Rejonowego w Słupsku, Marek Jaskulski z Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto, Leszek Mazur z Sądu Okręgowego w Częstochowie, Jarosław Dudzicz, nowy prezes w Sądzie Okręgowym w Gorzowie Wielkopolskim, a także Maciej Nawacki, nowy prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie. Na liście kandydatów jest też Paweł Styrna z Sądu Rejonowego w Wieliczce, Rafał Puchalski z Sądu Rejonowego w Jarosławiu, ostatnio w delegacji w Ministerstwie Sprawiedliwości, a także Teresa Kurcyusz-Furmalik, orzeka w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach. Kolejny na liście kandydatów – jak dodaje gazeta – jest płk Mariusz Lewiński, sędzia wojskowy. Zbieraniem głosów pod jego kandydaturą zajęła się Konfederacja Polski Niepodległej – Niezłomni – informuje.
Wśród kandydatów – według "Rzeczpospolitej" – są też: sędzia Dagmara Pawełczyk-Woicka, nowa prezes Sądu Okręgowego w Krakowie, Maciej Mitera z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli i Remigiusz Guz, sędzia Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim, a także Zbigniew Łupina, sędzia Sądu Rejonowego w Biłgoraju – czytamy.
Informacje te nie są potwierdzone. Biuro prasowe Sejmu dziś nie odpowiedziało na nasze pytanie. Czasu na rozmowę z nami nie znalazł także prezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju. 
Biuro prasowe Sejmu poinformowało natomiast, złożone dokumenty są już analizowane. Sejm wystąpi do prezesów sądów o informacje o sędziach – kandydatach, w tym o ich dorobku orzeczniczym. Będą też weryfikowane podpisy osób popierających. 
Jest już pewne, że o obsadzie Rady zdecydują posłowie PiS. Według nowej ustawy o KRS jeśli w pierwszym podejściu lista 15 kandydatów nie uzyska 3/5 głosów, to będzie drugie głosowanie, w którym decydować będzie zwykła większość, czyli wystarczą sami posłowie PiS.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.