Sąd ogłosił upadłość Arionu

Wniosek o upadłość spółki złożył Piotr Ruciński, do niedawna wiceprezes i wspólnik. Po rozpoznaniu na posiedzeniu w dniu 12 marca 2018 rok Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy stwierdził upadłość spółki Arion Szpitale. 

Problemy spółki zaczęły się w ubiegłym roku, po kłótni wspólników. Pisaliśmy o tym w artykule "Co dalej stanie się ze szpitalem". Konflikt wspólników trwał nadal, a 27 lutego na stronie internetowej Arionu pojawiło się oświadczenie: "Wspólnicy Karol Stpiczyński oraz Rafał Radwański, stanowczo zaprzeczają pogłoskom jakoby mieli zamiar sprzedać posiadane w Spółkach z Grupy ARION udziały Piotrowi Rucińskiemu jak również jakiejkolwiek innej osobie. Nie ponosimy odpowiedzialności za rozporządzenia majątkiem przez osoby trzecie z tytułu zobowiązań osób, które rzekomo porozumiały się z Nami co do sprzedaży przez Nas udziałów, bowiem porozumienie takie jest całkowitą nieprawdą."

Sąd wezwał także wierzycieli upadłej spółki, aby w terminie 30 dni zgłosili swoje wierzytelności sędziemu – komisarzowi. Sąd wyznaczył także komisarza, zastępce komisarza i syndyka masy upadłościowej, którzy poprowadzą postępowanie upadłościowe.  

Postępowanie upadłościowe może ciągnąć się bardzo długo. Co wówczas z zapewnieniem świadczeń medycznych mieszkańcom powiatu? Tą sprawą zapewne zajmą się radni podczas sesji Rady Powiatu, która odbędzie się jutro (15 marca). 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.