- Reklama -

Są wolni od przemocy i uzależnień!

Wczoraj odbyła się uroczystość założenia PaTPORTU w Aleksandrowie. Inicjatorami przedsięwzięcia są uczniowie Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie. Grupa 17 uczniów włączyła się w działania programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty".

Na otwarciu obecni byli min. Dyrektor Gimnazjum Pan mgr inż. Jan Palikot, Wójt Gminy Aleksandrów Józef Henryk Biały. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Pawła Dobrodzieja reprezentował podinsp. Marek Jamroz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju, który na ręce kapitana nowego PaTPORTU Kamili Czerniak złożył serdeczne podziękowania i życzenia sukcesów nowym członkom społeczności PaT. Opiekunami nowo powstałego PaTPORTU w Aleksandrowie zostały Pani Ewa Maciocha i Iwona Czarnecka.

Młodzież z Gimnazjum w Aleksandrowie przygotowała na tą okazję spektakl pt. "W obliczu uzależnień" . Na uroczystość przybyły również grupy PaTowskie z Chełma, Biłgoraja i Frampola. Młodzież zaprezentowała układy taneczne i piosenki przygotowane specjalnie na dzisiejszą okazję . Wszyscy bawili się doskonale przy muzyce, ognisku i wojskowej grochówce.

- Reklama -

Jednym z nieodłącznych elementów akcji i symbolem wolności jest gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund jednocześnie przez wszystkich uczestników tej akcji. Ten gest to zryw wolnych serc. Serc wolnych od przemocy i uzależnień, serc wrażliwych i otwartych na innych.

Raz jeszcze serdecznie witamy nowych członków naszej PaTowskiej społeczności!

JK

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.