- Reklama -

- Reklama -

Rywalizowali tenisiści

- Reklama -

W ciągu roku w Tarnogrodzie rozgrywanych jest osiem takich turniejów w czterech kategoriach wiekowych: 7 lat, 8 lat, 9 lat i 10 lat. Dla kat. 8 i 9 lat cykl kończy się tzw. „mastersem”, czyli turniejem dla ośmiu najlepszych zawodników z danej kategorii. 

Na kortach zlokalizowanych na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej w Tarnogrodzie oraz „Orliku” przy LKS Olimpiakos w zawodach wzięło udział 101 zawodników. Byli oni podzieleni na grupę sportową (z licencjami PZT) oraz grupę rekreacyjną, którą stanowili uczestnicy akcji „Wakacje z rakietą”. Zarówno w grupie sportowej, jak i rekreacyjnej liczną rzeszę stanowili zawodnicy przyjezdni z Łęcznej, Zamościa, Lublina, Rzeszowa, Biłgoraja i kilku miejscowości z sąsiednich gmin. 

urząd MArszałkowski projekt

Otwarcia turnieju dokonał zastępca burmistrza Tarnogrodu Tomasz Rogala. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i drobne upominki. Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki dla wszystkich zawodników był zapewniony ciepły posiłek, napoje oraz dla najlepszych puchary i nagrody rzeczowe. 

Jak podkreślił koordynator całego turnieju Marek Bieniek, ogólnopolskie turnieje „Tenis 10” organizowane w Tarnogrodzie, na które przyjeżdżają dzieci z sąsiednich województw, są wspaniałą promocją tenisa i ma nadzieję, że w przyszłości przyczynią się do zwiększenia popularności tej dyscypliny sportu na terenie naszego powiatu. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.