- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ruszyła petycja w sprawie lodowiska (film)

Z powodu pandemii koronawirusa lodowisko znajdujące się przy Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju nie zostało otwarte. Młodzież nie pozostała bezczynna i rozpoczęła zbieranie podpisów pod petycją o jego otwarcie.

Od 28 grudnia młodzież z terenu miasta Biłgoraja rozpoczęła zbieranie podpisów w sprawie otwarcia biłgorajskiego lodowiska. Decyzją władz miasta lodowisko ma być nieczynne.

– Wraz z innymi mieszkańcami Biłgoraja co roku chodziliśmy na lodowisko i spędzaliśmy tam mnóstwo czasu, ponieważ w zimie nie da się uprawiać innych sportów. Nie pogramy w piłkę, nie pojeździmy rowerem czy na rolkach, zostawało nam tylko lodowisko. Teraz burmistrz naszego miasta wydał decyzję, że lodowisko nie będzie otwarte. Po rozmowie z jednym radnym doszliśmy do wniosku, że trzeba próbować coś z tym zrobić i wpadliśmy na pomysł, aby pisać petycję – opowiada Przemek, jeden z pomysłodawców akcji.

Podpisy będzie można składać od 28 grudnia w kwiaciarni na rogu ulicy Lubelskiej i ulicy Nadstawnej w Biłgoraju. Każdy głos jest na wagę złota.

- Reklama -

– Uważamy, że lodowisko powinno być otwarte, ponieważ jest to jedyna rozrywka w okolicy na świeżym powietrzu w zimie. Lodowisko jest otwarte w Zamościu, to dlaczego nie może być otwarte u nas? Mamy siedzieć całą zimę w domach, zero ruchu, zero sportu i ma być to zdrowsze? – pyta Karolina.

Na ten moment nie wiadomo czy lodowisko będzie zamknięte do końca sezonu. W opracowaniu jest jego regulamin i wszystko zależy od opinii sanepidu (materiał BTK)

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.