- Reklama -

Ruszył remont hali sportowej

To historyczne wydarzenie dla Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Rozpoczął się długo wyczekiwany remont hali sportowej. Inwestycja ma być gotowa do końca wakacji.

Podpisaliśmy umowę z wykonawcą na remont hali przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Prace ruszyły. To inwestycja bardzo ważna i bardzo oczekiwana – mówi Andrzej Szarlip, starosta powiatu biłgorajskiego. Wyjaśnia, że 50% kosztów inwestycji zostało pozyskanych w ramach rządowego programu “Sportowa Polska”. Całkowita wartość zadania to blisko 2,5 mln zł.

Inwestycja ma zakończyć się przed pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego. – Mamy zapewnienia wykonawcy, że prace zakończą się do końca wakacji 2021 roku. Od nowego roku szkolnego hala będzie służyła uczniom i mieszkańcom – wyjaśnia włodarz powiatu. Zauważa, że jest to jeden z największych obiektów tego typu w powiecie biłgorajskim. – Hala oprócz funkcji sportowej pełni również funkcję kulturową. Były tu organizowane wydarzenia kulturalne. Ta inwestycja to duży sukces. Cieszmy się z tego, bo ta infrastruktura nie wyglądała  najlepiej – mówił.

- Reklama -

Gruntowny remont przejdą dwa pomieszczenia – duża i mała hala sportowa – połączone ze sobą. Hala sportowa przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju składa się z hali dużej i małej połączonych ze sobą. Ich powierzchnia użytkowa to 1463,81 mkw. Hala posiada widownię z 396 miejscami siedzącymi.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.