- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

„Działaj Lokalnie” – ruszył nabór do programu

W ramach programu „Działaj Lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Tegoroczny nabór wniosków trwa do 20 maja br.

- Reklama -

Program Działaj Lokalnie jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

O dotacje w łącznej kwocie 55 tys. zł mogą ubiegać się organizacje i grupy nieformalne mające siedzibę na terenie powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec. Maksymalna kwota dofinansowania pojedynczego projektu może wynieść 6 tys. zł.

mr-1000x200px

Program adresowany jest do:

– organizacji pozarządowych posiadających osobowość prawną,
– grup nieformalnych, w imieniu których wniosek złoży organizacja pozarządowa lub jedna z następujących instytucji publicznych: instytucja kultury, biblioteka publiczna itp.

Nabór wniosków trwa od 20 kwietnia do 20 maja br., do godziny 23.59. Szkolenie z zakresu przygotowania projektów odbędzie się 9 maja 2022 r. o godzinie 12 w siedzibie Fundacji FLZB (ul. 3 Maja 47/17 – Biłgoraj).

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Wnioski można składać wyłącznie za pomocą generatora wniosków, który dostępny jest na www.system.dzialajlokalnie.pl. Przed ostatecznym złożeniem wniosku można go skonsultować i uzyskać porady. Konsultacje będą trwały w czasie naboru wniosków.

OKRES REALIZACJI PROJEKTÓW: projekty będą musiały trwać minimum 3 miesiące a maksymalnie 6 miesięcy i będą mogły być realizowane pomiędzy 1 czerwca 2022 r. a 30 listopada 2022 r.

Regulamin konkursu i inna dokumentacja znajduje się w zakładce do pobrania.

W ramach konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji na projekty, które:
– zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego,
– wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności,
– mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji,
– przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności,
– będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego – samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych,
– będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne – naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.