- Reklama -

- Reklama -

Ruszył 47. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych (audio)

Już po raz 47. Tarnogród gości uczestników Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych. Na deskach tarnogrodzkiej sceny od piątku 22 kwietnia do niedzieli można oglądać widowiska, które nawiązują do tradycji i obrzędów polskiej wsi.

- Reklama -

Na ten rok zaplanowanych jest pięć sejmików wojewódzkich. Pierwszy z nich właśnie rozpoczął się w TOK.

urząd MArszałkowski projekt

Cieszę się niezwykle, że to sejmikowe ogólnopolskie koło zaczyna się właśnie tutaj w Tarnogrodzie. Zawsze sejmiki zaczynają się w Tarnogrodzie, tak aby na koniec wybrać te najlepsze i w październiku znowu móc się tutaj spotkać – mówił podczas otwarcia Paweł Dec, burmistrz Tarnogrodu.

Rozpoczęcie 47. Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych (audio):

Wśród zaproszonych gości na rozpoczęcie trzydniowego wydarzenia przybyli: senator Jerzy Chróścikowski, poseł na Sejm RP Beata Strzałka, poseł na Sejm RP Teresa Hałasa, Monika Zawiślak, dyrektor Urzędu Wojewódzkiego Delegatury w Zamościu, Aneta Żórawicz, asystent europoseł Beaty Mazurek, Artur Sempoch, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Tomasz Rogala, wicestarosta biłgorajski, członkowie Rady Artystycznej, członkowie komisji młodych Międzynarodowej Organizacji Sztuki Ludowej, podopieczni oraz dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Tranogrodzie, Władysław Dubaj, Iwona Niewczas, główny instruktor WOK w Lublinie.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Zatem tegoroczny Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych już rozpoczęty! Poniżej trzydniowy plan tego wydarzenia:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.