Ruszyły zebrania Rad Osiedli

Rozpoczęły się zebrania sprawozdawczo-wyborcze Rad Osiedli. Jako pierwsi spotkali się mieszkańcy osiedla Bojary. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Janusz Rosłan, radni oraz mieszkańcy Osiedla.


12 marca spotkali się mieszkańcy osiedla Bojary. Sprawozdanie z działalności przedstawiła Małgorzata Wróbel, przewodnicząca Zarządu. Rada zajmowała się bieżącymi sprawami osiedla z zakresu prac inwestycyjnych, konserwacyjnych, bezpieczeństwa mieszkańców oraz wizerunku osiedla. Na bieżąco podejmowane były interwencje w sprawach ubytków w jezdni, nieświecących lamp ulicznych, koszenia traw, sprzątania, odśnieżania czy uprzątnięcia zalegających zwałów śniegu.

Przytoczyła, że od kilku miesięcy Rada Osiedla pracuje w okrojonym składzie. W listopadzie zmarł bowiem Marek Korsacki, pełniący funkcję zastępcy przewodniczącej.

W minionym roku Rada odbyła kilka spotkań. W minionym roku zamontowana została lampa oświetleniowa na końcu ul. Radzięckiej,  utwardzono część tej ulicy jak również wyremontowano ławki na zalewem oraz wycięto stare drzewa.

Przewodnicząca zwracała uwagę na problem wypalania liści na terenach ogródków działkowych. Podkreślała, że niezagaszone palenisko niekiedy tli się całą noc zanieczyszczając środowisko. Przypomniała, że w minionym roku, Rada Osiedla zorganizowała akcję sprzątania lasu w okolicy zalewu Bojary. Akcja ta ma być powtórzona również w tym roku. Natomiast w  grudniu wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowano Bieg Mikołajkowy i II Cross Bojarski.

 Przewodnicząca zachęcała do oddawania głosu na zadanie nr 5 w ramach budżetu obywatelskiego. Propozycja rady to wykonania siłowni zewnętrznej na terenie zalewu.

Mieszkańcy mieli również możliwość zapytania władz miasta o tematy najbardziej ich nurtujące. Poruszano temat zbyt dużej prędkości rozwijanej przez kierowców na ul. Moniuszki. Dużym problemem są również zalegające śmieci w lesie przy wjeździe od ul. Radzięckiej. Nie zabrakło dyskusji nad koniecznością wykonania ul. Konwaliowej, Bojarskiej i Spacerowej. Niestety w tym roku na ich realizację nie ma szans.  Mieszkańcy zgłaszali kwestie  oświetlenia miasta. Poruszono również temat imprez patriotycznych z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.