- Reklama -

Ruszyły zapisy na szkolenia „Tygodnia Przedsiębiorcy” w ZUS

 „Tydzień Przedsiębiorcy” odbywa się od 11 do 15 września. Na przedsiębiorców z regionu czeka m.in. kilka bezpłatnych szkoleń. Warto zapisać się na nie już teraz. Odbędą się także w Biłgoraju.

Podczas szkolenia „ABC przedsiębiorcy” eksperci podpowiedzą, jak radzić sobie z zadłużeniem w ZUS oraz co zmieni się w dokumentacji ubezpieczeniowej. Wytłumaczą, jak bezpiecznie upoważnić osobę spoza firmy (np. z biura rachunkowego) do kontaktu z ZUS w imieniu przedsiębiorcy. Wyjaśnią też, na czym polegają i czym skutkują najpopularniejsze oszustwa ubezpieczeniowe: fikcyjne umowy o pracę, pozorne przenoszenie firmy za granicę, zaniżanie składki wypadkowej czy źle rozumiany outsourcing pracowniczy.

Szkolenie „e-Składka – nowy wymiar rozliczeń” dotyczy zmian w opłacaniu składek, które wejdą w życie od 2018 roku. Każdy płatnik będzie mieć wtedy indywidualny numer rachunku składkowego. Eksperci wytłumaczą, jak to wpłynie na comiesięczne rozliczenia z ZUS.

W planie „Tygodnia Przedsiębiorcy” jest również coś dla pracodawców, którzy sami wypłacają zasiłki chorobowe i macierzyńskie. Specjaliści wyjaśnią, jak ustalać prawo do zasiłków i ich wysokość oraz jak je rozliczać w dokumentach dla ZUS.

- Reklama -

Będzie także spotkanie dla pracodawców wysyłających pracowników za granicę – „Delegowanie pracowników w świetle przepisów prawa unijnego”. A w nim mowa między innymi o wydawaniu zaświadczeń  A1 i o zasadach wysyłania za granicę pracowników spoza krajów Unii Europejskiej.

„Tydzień Przedsiębiorcy” przewiduje też coś dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z biznesem, czyli szkolenie „Pakiet nowego przedsiębiorcy”. Specjaliści wytłumaczą od podstaw, jak opłacać i rozliczać składki. Będzie mowa o nowych rozwiązaniach: e-Składce i e-ZLA. Natomiast więcej o usługach elektronicznych ZUS przedsiębiorcy dowiedzą się na spotkaniu pod hasłem „Innowacyjne rozwiązania z zakresu usług elektronicznych zapewniających lepszą komunikację klientów z Zakładem”.

Szczegółowy harmonogram „Tygodnia Przedsiębiorcy” znajduje się na www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.Tam można znaleźć informacje o szkoleniach także z Zamościa, Chełma, Hrubieszowa i Tomaszowa Lubelskiego. Zapisy na szkolenia odbywające się w Biłgoraju organizatorzy przyjmują pod numerem telefonu 84 688 13 08.

Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.