- Reklama -

Ruszyły remonty przedszkoli

Upragnionych remontów doczekały się przedszkole w Goraju oraz przedszkole w Woli Radzięckiej. 5 maja br. przekazany został wykonawcy plac budowy w Woli Radzięckiej. W ramach inwestycji zostanie wykonana adaptacja istniejących pomieszczeń na przedszkole wraz z dobudową klatki schodowej w Szkole Podstawowej. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu "Adaptacja pomieszczeń na przedszkole w Szkole Podstawowej w Woli Radzieckiej" w ramach działania Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych "BUDREX", M. Smarkala i Wspólnicy Spółka Jawna, Gorajec Zagroble. Remont będzie trwał do końca lipca.

- Reklama -

Ten sam wykonawca przeprowadzi remont przedszkola w Goraju. 15 maja została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem. Zadanie polega na przebudowie istniejącego budynku przedszkola w Goraju z powodu jego złego stanu technicznego oraz ograniczone możliwości wykorzystania istniejącej infrastruktury. Istniejący budynek przedszkola zostanie rozbudowany o klatkę schodową, która pozwoli zaadaptować poddasze na użytkowe. Przebudowany zostanie przedsionek stanowiący główne wejście do budynku. Celem wydzielenia nowego układu funkcjonalno-użytkowego rozbudowany zostanie parter budynku (części ścian i stropów). Przebudowane zostanie również poddasze (konstrukcja dachu, adaptacja poddasza na użytkowe). Prace budowlane obejmują również wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz ocieplenie ścian budynku. Ponadto zostaną wykonane instalacje wodno-kanalizacyjna i elektryczna. W ramach zadania zostanie zakupione wyposażenie gastronomiczne kuchni. W celu stworzenia odpowiednich warunków edukacji przedszkolnej dla osób niepełnosprawnych zostanie zamontowany schodołaz do pomieszczeń znajdujących się na poddaszu.

Dofinansowanie na poprawę infrastruktury przedszkolnej udało się uzyskać nie tylko samorządom Frampola i Goraja, ale także miastu Biłgoraj. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.