- Reklama -

Ruszyły przygotowania do Orszaku Trzech Króli 2017

18 listopada w KLO odbyło się spotkanie przedstawicieli społeczności lokalnej – współorganizatorów Orszaku. Zostali na nie zaproszeni reprezentanci Starostwa biłgorajskiego, Miasta i Gminy Biłgoraj, wszystkich biłgorajskich parafii, BCK, MDK, OSiR, MSD, BARR, FFLZB, RCEZ, Fundacji „Kresy 2000”, Policji, Straży Miejskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z miasta i gminy Biłgoraj.
Tegoroczna tematyka Orszaku i przedstawianych scen będzie podziękowaniem Ojcu Świętemu za Encyklikę Laudato si oraz za wizytę w naszej ojczyźnie podczas Światowych Dni Młodzieży. Wraz z Trzema Królami wyruszymy w drogę historii Stworzenia, Życia i Zbawienia Świata. Mędrcy, pasterze narodów będą poszukiwać Króla Stworzenia, przypatrując się Stworzeniu Świata, Życiu Człowieka w Raju. Zobaczą upadek pierwszych ludzi i odwieczne zmagania Dobra ze Złem, przejdą drogę, która zaprowadzi ich do Jezusa, Zbawiciela Świata, Narodzonego w Żłóbku.
Po drodze do Szopki zaprezentowane będą sceny pt.: „Stworzenie świata”, „Grzech pierwszych rodziców” , „Pasterze trzód” oraz „Stajenka”. Jak co roku wielką atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych uczestników Orszaku, będą zwierzęta, które nieodłącznie kojarzą się z szopką bożonarodzeniową. Ich zagroda znajdzie się na placu przy BCK.
Katolickie liceum, wzorem lat ubiegłych ogłosiło także konkursy nawiązujące tematyką do tradycji bożonarodzeniowych: na wykonanie gwiazdy betlejemskiej – dla uczniów gimnazjum oraz na wykonanie szopki bożonarodzeniowej – w trzech kategoriach wiekowych (dla dzieci, dla młodzieży oraz dla dorosłych). Zwycięska praca – gwiazda betlejemska będzie prowadzić Orszak Trzech Króli przez Biłgoraj w dniu 6 stycznia 2017r. oraz weźmie udział w Ogólnopolskim Konkursie na Gwiazdę Betlejemską. Regulaminy i szczegóły dotyczące konkursów można znaleźć na stronie internetowej KLO oraz na stronie www.bilgoraj.orszak.org.
Koordynator biłgorajskiego Orszaku, pani M. Oleszek zachęca również do wzięcia udziału w konkursach ogólnopolskich, które proponuje Fundacja Orszak Trzech Króli: plastycznym, fotograficznym oraz znanym już „Głosowanie na wielbłąda”. Udział w tym ostatnim zapewnia otrzymanie koron dla miejscowości, na którą oddawane są głosy. Na razie Biłgoraj uzyskał 114 głosów i znajduje się na 8 miejscu. Mamy nadzieję, że końcowy wynik będzie dużo lepszy. Wszelkie informacje na temat wymienionych konkursów znajdują się na stronie www.orszak.org., w zakładce konkursy.

- Reklama -

KLO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.