- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ruszyła budowa placu zabaw

- Reklama -

Stowarzyszenie Razem Łatwiej w Zakątku Ziemi Biłgorajskiej w Soli realizuje projekt pn. „Bajkowy Plac Zabaw”, którego celem jest stworzenie nowoczesnego placu zabaw dla dzieci i minisiłowni zewnętrznej dla starszej młodzieży i dorosłych. Plac zabaw będzie usytuowany za rzeką wśród zieleni, z dala od ruchliwej ulicy.  

Rozpoczęły się prace przygotowawcze terenu pod budowę placu – uprzątnięto wycięte gałęzie, została nawieziona i wyrówna ziemia, teren placu został ogrodzony metalowymi przęsłami osadzonymi na cokołach betonowych, wmontowano furtkę i bramę. Plac zabaw zostanie wyposażony w bezpieczne, nowoczesne i kolorowe elementy małej architektury, zabawki oraz zestawy do ćwiczeń – zostały już rozesłane zapytania cenowe do różnych firm. Różnorodność nowych i bezpiecznych urządzeń zabawowych i siłowych sprawi, że zarówno dzieci, jak dorośli będą mieli większą możliwość rozwoju ruchowego, więcej sposobności do zabaw i integracji w środowisku lokalnym.  

urząd MArszałkowski projekt

 Plac zabaw będzie miejscem, w którym będą organizowane cykliczne imprezy środowiskowe, będzie to swoiste centrum rozrywki dla dzieci, miejsce spotkań całych rodzin, w którym aktywnie będą spędzać wspólnie swój wolny czas. Plac zabaw połączony z „minisiłownią zewnętrzną” będzie dostępny bez ograniczeń dla wszystkich mieszkańców wsi Sól i Kolonii Sól. Dla potrzeb Gminnej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju z siedzibą w Soli powstanie „Wiejski Regał z Książkami”, a biblioteka włączy się w działania, organizując  cykliczne spotkania z książką połączone z dobrą zabawą.

Fundusze na budowę placu pochodzą ze środków Programu „Działaj Lokalnie” IX Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Gminy Miasto Biłgoraj, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Otwarcie placu zabaw przewidywane jest na początku października.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.