- Reklama -

- Reklama -

Ruszają dopłaty do wymiany dachu z azbestem

- Reklama -

Nawet 20 000 zł dopłaty może uzyskać rolnik, który chce wymienić dach na budynkach gospodarczych. Nie trzeba być ubezpieczonym w KRUS, wystarczy być właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości.

Od 17 października do 15 listopada rolnicy z terenu powiatu biłgorajskiego będą mogli otrzymać pieniądze na wymianę dachu zawierającego azbest i zastąpienie go nowym pokryciem na budynkach służących do produkcji rolniczej.

Nie jest wymagane ubezpieczenie w KRUS, a w naborze mogą wziąć udział osoby, które prowadzą gospodarstwa rolne i składają wnioski o płatności bezpośrednie. Istotne jest to, że Rolnik musi być właścicielem lub współwłaścicielem budynku, na którym będzie wymieniane pokrycie dachowe, i mieć nadany numer identyfikacyjny.

- Reklama -

Nawet 20 000 zł dopłaty
Rolnicy będą mogli uzyskać
dofinansowanie do wymiany dachu z azbestu w wysokości 40 zł do 1 mkw. pokrycia. Dotacja jest limitowana do 500 mkw (powierzchnia dachu budynku może być większa). To oznacza, że maksymalna kwota wsparcia wynosi 20 000 zł.

„Rolnik otrzyma pieniądze po wymianie dachu. Będzie jednak mógł wnioskować o
wypłatę zaliczki w wysokości 50 proc. wartości pomocy”- mówi Wioleta Kryń.

Należy pamiętać, że wymiana dachu nie może być rozpoczęta przed dniem złożenia wniosku o pomoc i ma dotyczyć pokrycia dachowego na całym budynku.

Bezpłatna konsultacja
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego z biurem WK Consulting pod numerem: 535 296 701 celem uzyskania więcej informacji lub do umówienia bezpłatnej konsultacji w budynku mieszczącym się w Biłgoraju przy ul. Kościuszki 75 lok.15 budynek „Stary Bank”. Dotacje Unijne Biłgoraj czekają!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.