- Reklama -

- Reklama -

Ruszają darmowe warsztaty śpiewu

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju i Towarzystwo dla Natury i Człowieka zapraszają do udziału w cyklu zajęć warsztatowych poświęconych praktyce tradycyjnego śpiewu i poznaniu kobiecego repertuaru pieśniarskiego z Puszczy Solskiej i Roztocza Zachodniego. Pierwsze zajęcia za kilka dni i można się już zapisywać.

- Reklama -

Zajęcia prowadzi Agnieszka Szokaluk z Lublina. Od ponad 20 lat zajmuje się badaniem, dokumentacją, popularyzacją i praktyką tradycji śpiewaczych, głównie Lubelszczyzny. Uczennica wybitnych wiejskich śpiewaczek, pedagog śpiewu tradycyjnego.

Zajęcia są dla dziewczyn i kobiet powyżej 15. roku życia. Udział w warsztatach jest bezpłatny, wcześniejsze muzyczne doświadczenie nie jest konieczne. Cykl obejmuje 6 spotkań w maju, czerwcu i wrześniu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 maja o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury, ul.  Bartoszewskiego 10. Kolejne zaplanowane są na 27 maja oraz 7 czerwca.

- Reklama -

Zgłoszenia przyjmuje Kornelia Rudy w Młodzieżowym Domu Kultury pod nr 84 686 89 56 lub e-mail mdk@mdk.lbl.pl.

Warsztaty dają szansę innego spojrzenia na tzw. „folklor”, często niezbyt dobrze się kojarzący. Dają możliwość nie tylko poznania muzycznego dziedzictwa – pieśni, jakie towarzyszyły życiu naszych prababek, ale też odkrycia przyjemności i siły wspólnego śpiewu.

W programie nauka pieśni lirycznych i obrzędowych na różne okazje, indywidualne i grupowe ćwiczenia głosowe i oddechowe, wprowadzenie do techniki śpiewu „naturalnego”, charakterystycznego dla dawnych mieszkańców wsi.

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.